Pákozdon emlékművet avatnak a mártírok tiszteletére
Az ünnepségsorozat reggel közjogi méltóságok részvételével kezdődik a Kossuth téren a Magyar Köztársaság lobogójának felvonásával, majd félárbocra engedésével. Ezután koszorúznak a Batthyány-mauzóleumnál, a Fiumei úti sírkertben, a Nemzeti Pantheonban és a Batthyány-örökmécsesnél. A köztársasági elnök, a miniszterelnök, az Országgyűlés, az Alkotmánybíróság és a Legfelsőbb Bíróság nevében helyezik el a kegyelet és a megemlékezés közös koszorúját.
Gyulafirátóton, Batthyány Lajos szobránál Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője mond beszédet.
Budapesten a Batthyány-örökmécsesnél koszorúz Pelczné Gáll Ildikó, az Országgyűlés alelnöke, Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője és Répássy Róbert frakcióvezető-helyettes.
Székesfehérvár önkormányzata a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolával és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolával közösen szervez megemlékezést, amelyen koszorúzással egybekötött tiszteletadással emlékeznek az Aradon kivégzett honvéd tábornokokra.
A nyíregyházi evangélikus nagytemplomban gyászistentiszteleten emlékeznek meg a vértanúk kivégzésének 160. évfordulójáról.
Egerben, ünnepi megemlékezésen Szeleczki János alpolgármester koszorúz Lenkey János tábornok sírjánál.
A Pákozdi Emlékhely Bizottság az aradi vértanúk tiszteletére felavatja a Mártírok Emlékművét. A pákozdi megemlékezésen részt vesz és avatóbeszédet mond Szekeres Imre honvédelmi miniszter. Az emlékművet Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök áldja meg.
Veszprémben megemlékezést és koszorúzást tart az aradi vértanúk tiszteletére a városi önkormányzat.
Kaposváron és Balatonlellén gyertyagyújtással adóznak az aradi vértanúk emléke előtt a Hősi emlékműnél.
Emlékezés nemzeti hőseinkre címmel a Fidelitas székesfehérvári szervezete tart rendezvényt, amelyen beszédet mond Navracsics Tibor.
Százhatvan éve, 1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar szabadságharc 13 honvédtábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első felelős magyar kormány volt miniszterelnökét. Október hatodikát 2001-ben a magyar nemzet gyásznapjává nyilvánították.