Karsai Péter és Almássy Kornél kölcsönös elszámoltatásban
Almássy Kornél - akit az UD Zrt. nevével összefoglalt lehallgatási botrány kapcsán zártak ki a pártból - ugyanis azt közölte, hogy beperli Kerék-Bárczy Szabolcsot, az MDF szóvivőjét, mivel olyan bűncselekmények elkövetésével vádolja őt, amelyeket az ügyészség szerint senki el nem követett.
Almássy Karsai Péter és Csapody Miklós MDF-es képviselőknek is "odacsap", mondván: Karsai ahelyett, hogy őt vádolná politikai korrupcióval, nézzen körül saját háza táján, ugyanis saját feleségét alkalmazza hivatali asszisztenseként, és ez Csapody Miklósra is igaz. - Erről miért nem tesz fel kérdést a legfőbb ügyésznek Karsai? - áll Almássy Kornél hétvégi közleményében.
(Karsai Péter a lehallgatási ügy kapcsán tett fel "elméleti kérdést" a legfőbb ügyésznek, melyben arra utal, hogy szerinte Almássyék hagyták volna "kivásárolni" a pártot, ha nekik kedvezően alakul a legutóbbi tisztújítás a demokrata fórumban.)
Karsai Péter szerint mindazonáltal semmi kifogásolnivaló nincs abban, hogy egy jogszerű és törvényes szerződés keretében felesége látja el a jánoshalmi házukban kialakított képviselői iroda vezetését akkor, amikor ő nem tartózkodik választókerületében.
Bakos Emil, az Országgyűlés hivatalának gazdasági főigazgatója korábban - szigorúan csak jogi szempontokból tekintve a kérdést - egyébként azt nyilatkozta: a hivatal nem vizsgálhatja, hogy a képviselők például rokont alkalmaznak-e, mivel ezt nem tiltja meg nekik a javadalmazásukról szóló törvény. A jogszabály kimondja: a hivatal "képviselőnként egy személy alkalmazásának pénzügyi feltételeit biztosítja. A képviselő vállalkozóval is megállapodhat képviselői munkája segítéséről, és alapdíjának 60 százaléka erejéig számolhat el alkalmazottra".
Csapody Miklóst lapzártánkig nem sikerült elérni.