Fidesz-offenzíva Simor ellen
Úgy tűnik, a Fidesz offenzívát indított Simor András ellen. Szijjártó Péter szóvivő a T. Házban is interpellálta a jegybankelnököt, a Fidesz-kongresszuson pedig az "offshore lovagok" közé sorolták Bajnai Gordon miniszterelnökkel és Oszkó Péter pénzügyminiszterrel együtt. Orbán Viktor is célzott rá, hogy távoznia kellene.
- Simor András morálisan megbukott, és szakmailag is alkalmatlan arra, hogy a posztján maradhasson - ezt egy tegnapi sajtótájékoztatón közölte Cser-Palkovics András. A Fidesz szóvivőhelyettese szerint hétfőn sokan két bejelentést vártak az MNB elnökétől; csökkentik az alapkamatot, és ciprusi cégügyei miatt lemond posztjáról.
A jegybankelnöknek a Zeneakadémiánál betöltött pozíciójáról szóló sajtóértesülésekről Cser-Palkovics azt mondta: ha Simor András az oktatási tárcától kap fizetést, felmerül a jegybankelnök függetlenségének kérdése is. A Magyar Nemzet számolt be arról, hogy Simor András a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gazdasági tanácsának elnöki tisztségét tölti be, havi bruttó egymillió forintért. (Az MNB kommunikációs osztálya szerint ez nem összeférhetetlen.)
"Kettős érzés" - így jellemezte egy politikai szakértő, hogy vajon a Fidesz valóban szeretné-e elérni Simor távozását. A lemondása siker lehet a Fidesznek, azt kommunikálhatnák, hogy "lám, távozott az egyik offshore lovag, távozzon a másik, a miniszterelnök is". De ha a választások előtt kényszerülne az MNB elnöke lemondásra, egy majdani Fidesz-kormány kénytelen lenne együttműködni egy másik, még a szocialisták által kinevezett jegybankelnökkel.
Nem rendelt el vagyonnyilatkozati eljárást az MNB elnökével szemben az Országgyűlés mentelmi bizottsága. Géczi József Alajos elnök tudatta: Simor a vagyonnyilatkozatát kijavította. Géczi szerint a Répássy Róbert által kifogásolt vagyonmozgás ellentmondásait megmagyarázta, és feltüntette az általa tulajdonolt gazdasági társaságban elhelyezett befektetéseit.