Az ügyészségen a Tettrekész-ügy
A belső vizsgálatra még a múlt héten utasította Draskovics Tibor szakminiszter az ORFK vezetőjét, tisztázandó, nem sérti-e a fegyveres testületeknek az alkotmányban és több törvényben is előírt politikai semlegességét az 5300 hivatásos rendőr tagot számláló Tettrekész együttműködése a Jobbikkal. A Jobbik EP-listájának a negyedik helyén egyébként a Tettrekész szakszervezet főtitkárának a neve áll. A Tettrekész vállalta, hogy segít kidolgozni a Jobbik rendészeti politikáját, a Jobbik pedig azt, hogy programjába építi a szakszervezet főbb célkitűzéseit.
Szima Judit főtitkár akkor leszögezte: sem a miniszter, sem az ORFK vezetője nem vizsgálhatja a szakszervezet tevékenységét, arra egyedül az ügyészség jogosult.
Információink szerint a rendőrség belső vizsgálata végig arra koncentrált, hogy a döntően hivatásos rendőrök érdekeit képviselő szakszervezetnek mennyiben kell tekintettel lennie a rendőrségre vonatkozó törvényekre és alkotmányos előírásokra akkor, amikor szakszervezetként megállapodást köt egy párttal? A dokumentum azzal a megállapítással zárul, hogy a szakszervezet vezetői olyan politikai nyilatkozatokat tettek és olyan politikai kötelezettségeket vállaltak, amelyek nem egyeztethetők össze az alkotmány, valamint a rendőrségi és a szolgálati törvény előírásaival.
Úgy tudjuk, a rendőrség a belső vizsgálat irataival együtt átadta az ügyészségnek Szima Judit korábbi, a rendőri vezetés által egyértelműen politikainak minősített nyilatkozatainak gyűjteményét. Mivel Szima EP-képviselőjelölt, mentelmi jog illeti meg. Értesüléseink szerint a rendőrség a főtitkár mentelmi jogának megszűnése után munkajogi lépésekre készül vele szemben. A hivatásos jogviszonyát az EP-választásokig felfüggesztő Szima mentelmi joga akkor nem szűnik meg, ha a párt színeiben mantátumhoz jutna az EP-ben.