Afrika Kupa: Egy ide, egy oda

Folytatódott a döntetlenek sorozata a labdarúgó Afrika Kupán: a C csoportban a címvédő Zambia együttese 1-1-re mérkőzött Etiópiával.

Utóbbi alakulat az első félidőben tizenegyest hibázott, majd – miután a 35. percben kapusa, Jemal Tassew brutálisan letarolta a kiugró Chisambát – emberhátrányba került. Az első félidő utolsó percében Mbesuma megszerezte a vezetést a zambiaiaknak, ám a térfélcsere után Girma (65.) egyenlített.

A nap másik mérkőzésén: Nigéria–Burkina Faso 1-1. A 75. perctől a nigériaiak szintén létszámhátrányban játszottak, de az egyenlítő gól csak a 94. percben született. Gól: Emenike (23.), illetve Traoré (94.).

A mai program. D csoport: Elefántcsontpart–Togó (tv: Eurosport, 15.45), Tunézia–Algéria (tv: Eurosport, 18.30).

Zambia–Etiópia: levegőakrobatika