Gomez 4, München 7

Robben már a 10. percben vezetést szerzett a Bayern Münchennek az FC Basel elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágón, de a bajor közönségnek nem kellett ennyivel beérnie az első félidőben. A 41. percben a főszereplővé előlépett Robben tekert középre, s az egyedül hagyott Müllernek nem volt nehéz dolga, ráadásul a szünet előtt még Gomez is betalált (3-0), így a svájciak számára nemcsak az eddigi idegenbeli BL-veretlenség, hanem a továbbjutás is erősen elúszni látszott.

A fordulás után végképp nem volt mese: alighogy elkezdődött a második játékrész, ismét Gomez volt eredményes, mi több, a folytatásban még két alkalommal, s mesternégyese a Bayernnek már hatot jelentett. De még nem volt vége... Jött újra Robben is, s vele a Hoffenheim elleni kiütés után a müncheni Heti hetes újabb kiadása!

Milánóban a hazája bajnokságában egyaránt vergődő Internazionale és Marseille meccse a felek jelenlegi formájának megfelelő nívón zajlott. Az olaszok Milito góljával a 75. percben törték meg a csendet, s ezzel kiegyenlítették Franciaországban összeszedett hátrányukat. Ám Brandao a 92. percben továbblőtte a Marseille-t, bár a középkezdést követően tizenegyeshez jutó Inter Pazzini révén a mérkőzést legalább megnyerte (2-1).