Téli torna: mínusz hét

Amennyire reménykeltő volt a magyar férfiválogatott első mérkőzése a január 19-én kezdődő Eb-re készülő négy csapat bécsújhelyi tornájának nyitónapján – 30:30-ra végzett a vb-ezüstérmes horvátokkal –, annyira nem volt szívderítő az együttes tegnapi fellépése.

A legutóbb vbharmadik lengyel garnitúra alig negyedórányi játék után már öt góllal vezetett (8:3), de Laluskáék ekkor még tartották magukat, s az első félidőt követően „egállal” (11:11) szusszanhattak. A folytatásban honfitársaink rögvest két gólt szereztek, ám a lengyelek hamar fordítottak, a záró tíz percben pedig parádéztak: vezettek kilenc góllal is, kész szerencse, hogy a vége „csak” mínusz hét lett (31:24)... Csoknyai István legénysége a mai zárókörben a házigazda osztrákokkal találkozik.