Vívó-vb: ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat
Az Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Somfai Péter összeállítású - idén Európa-bajnok - együttes a döntőben 45:41-re kapott ki a címvédő, egyben olimpiai bajnok francia alakulattól. A magyarok az első fordulóban az üzbégek visszalépése miatt nem vívtak, a folytatásban viszont háromszor is győztek - sorrendben az észtek, a dél-koreaiak és a németek ellen -, amíg eljutottak a fináléig.
Az utolsó összecsapás kiélezett küzdelemben dőlt el, bár jórészt az ellenfélnél volt az előny. Az ötödik asszó után még 22:22 volt az állás, akkor azonban a vb-újonc Rédli, aki egyébként jól vívott az egész nap során, 8:5-re kikapott Grumier-től, ezzel kedvező helyzetbe kerültek az amúgy is nagyon erős franciák. Sőt, a folytatásban Imre további három tus hátrányt szedett össze, igaz a Jeannet helyére beállt Lucenay ellen végül visszatornázta magát. Rédli újabb pástra lépésekor, Robeiri ellen, menet közben már ismét szoros volt az állás (33:35), végül Boczkó 34:38-nál kezdte meg az utolsó párharcot Grumier-vel. A nehéznek tűnő feladat - nevezetesen a hátrány ledolgozása - az idő előrehaladtával szinte lehetetlen küldetéssé vált, s bár Boczkó nem adta fel, Grumier végül rutinosan tartotta meg az előnyt.
A magyar csapat a legutóbbi világbajnokságon, 2007-ben bronzérmes volt, akkor Imre és Boczkó mellett Kulcsár Krisztián és Kovács Iván szerepelt az együttesben. Tavaly az olimpián, ugyancsak a már két visszavonult vívóval, ötödik lett a válogatott. A bronzmérkőzésen a lengyelek ráadástussal verték a németeket.
Eredmények. Férfi párbajtőr, csapat. A döntőben: Franciaország-Magyarország 45:41; a 3. helyért: Lengyelország-Németország 23:22.
A 32 között: Magyarország-Üzbegisztán - mérkőzés nélkül; a 16 között: Magyarország-Észtország 44:40; negyeddöntő: Franciaország-Svájc 45:41; Lengyelország-Ukrajna 22:21 Magyarország-Koreai Köztársaság 45:33 Németország-Olaszország 45:39. Elődöntő: Franciaország-Lengyelország 45:30 Magyarország-Németország 45:38.
A végeredmény: 1. Franciaország (Gauthier Grumier, Jérome Jeannet, Jean-Michel Lucenay, Ulrich Robeiri), 2. Magyarország (Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Somfai Péter), 3. Lengyelország (Krzysztof Mikolajczak, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Radoslaw Zawrotniak).