Varga Zoltánt nem lehetett megmenteni?

Varga Zoltán halála kapcsán a mentők nyolc perccel nem tudnak elszámolni, az eset tisztázására azonban három napra is szükségük lehet. Az egykori válogatott és olimpiai bajnok labdarúgót pénteken, egy futballpályán érte a halál.

Belső vizsgálattal próbálja tisztázni az Országos Mentőszolgálat, hogy pontosan mi történt pénteken, amikor Varga Zoltán egykori válogatott és olimpiai bajnok labdarúgóhoz riasztották őket. Azt ígérik, a vizsgálat három napon belül lezárul.

A történtekről eltér a pályán tartózkodó barátok, illetve az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivőjének nyilatkozata. A mentők nyolc perccel nem tudnak elszámolni, ha a pályán lévők jól mérték az időt, és valóban 23-25 perc alatt érkezett meg a rohamkocsi. A játékostárs és Varga Zoltán barátja, Harsányi János szerint háromszor is telefonáltak a mentőszolgálatnak.

- Elsőre nem tudtuk a házszámot, csak annyit mondtunk, hogy a zuglói focipályára, a Kövér Lajos utcába jöjjenek. Másodszorra és harmadszorra akkor telefonáltunk, amikor azt hallottuk, hogy a szirénázó kocsi távolodik a pályától. A második telefonnál már be tudtuk mondani, hogy Kövér utca 5. a pontos cím, jeléeztük azt is, hogy az Egressy út felől van a bejárat, oda jöjjenek. Az utcán vártuk a kocsit. De az autó csak 23-25 perc múlva ért oda, a mentősök azt mondták, hogy elnavigálták, a Csömöri útra küldték őket, mert ott is van focipálya. Amikor megérkeztek, EKG-vizsgálattal kezdték, és infúziót kötöttek be, harminc percig próbálkoztak az újraélesztéssel. Sajnos hiába - emlékezett Harsányi János, aki hozzátette: köztudott volt, hogy Varga Zoltánnak több infarktusa is volt, de senki nem gondolta volna, hogy a könnyed játéknak induló öregfiú-meccs így végződhet.

- Nagy valószínűséggel akkor sem lehetett volna segíteni Varga Zoltánon, ha korábban érkezik a mentő -- nyilatkozta lapunknak Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központjának igazgatója. Hozzátette: az egykori olimpiai bajnok labdarúgónak hosszú évek óta súlyos koszorúér-betegsége volt. Az ilyen kórban szenvedők koszorúerében koleszterin-lerakódás van. Megrepedése esetén ez elzárja az eret és azonnal megállíthatja a szívet. Merkely Béla egyetlen olyan, futballpályán történő szívleállásra emlékszik, ami után sikerült a sportolót életben tartani. Csakhogy akkor a helyszínen kéznél volt egy defibrillátor. Ám ez az eszköz sem mindenható. Az orvos megjegyezte: ha azért következik be a hirtelen szívhalál mert az izom már olyannyira legyengült, hogy képtelen pumpálni, akkor már nem lehet a beteg életét megmenteni.

Varga Zoltán a kispadon, még 2003-ban
Győr, 2010. április 9. Elhunyt Varga Zoltán, a Ferencváros egykori válogatott labdarúgója és edzője. A 65 éves olimpiai bajnok játékos a Danubia-pályán öregfiúk-mérkőzés közben összeesett, és a gyorsan kiérkező mentősök sem tudták megmenteni az életét. Varga Zoltán 1964-ben olimpiai bajnok és Európa-bajnoki bronzérmes volt a magyar válogatottal. Felvételünk 2003. március 15-én készült. MTI Fotó: Kovács Tamás
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.