Valenciában a Sopron: spanyolfal

Annyiban megvalósult Székely Norbert edző reménye, hogy a Valencia játékosainak meg-megremegett a kezük a női Euroliga-nyolcaddöntő továbbjutásról határozó, harmadik mérkőzésén; mindazonáltal ez az állapot csak tizenöt percig tartott, így a Sopron kikapott esélyesebb riválisától (86:63), s búcsúzott a küzdelmektől.

A találkozó elején a soproniak magabiztosan játszottak, s elősorban légiósaik (Coleman, Holt, Tamane) révén tartották a sztárokkal tűzdelt házigazdát. A második negyedre aztán fölpörgött a Brunson és Douglas vezérelte vetélytárs, amely - szépen kihasználva a soproniak hibáit - mind nagyobb előnyre tett szert. A nagyszünet 43:31-nél érte a feleket, s bár Hontiék a folytatásban igyekeztek becsülettel, a keményebben védekező, több labdát gyűjtő és könnyű kosarat szerző Valencia gond nélkül óvta fórját. Milyen kár, hogy az efféle meccsek negyven percig tartanak...