Tour de France: Vinokurové a szombati szakasz

A kazah Alekszandr Vinokurov nyerte a Tour de France kerékpáros körverseny szombati, 13. szakaszát, a Rodez és Revel közötti 195 kilométeres távot.

A 2007-ben doppingolás miatt két évre eltiltott Vinokurov 7,2 kilométerrel a cél előtt kezdte meg hajráját, és visszatérése utáni első részsikerét aratta.

Vinokurové a szombati szakasz
Astana team rider Alexandre Vinokourov of Kazakhstan reacts as he crosses the finish line to win the 13th stage of the Tour de France cycling race between Rodez and Revel, July 17, 2010. REUTERS/Bogdan Cristel (FRANCE - Tags: SPORT CYCLING IMAGES OF THE DAY)

Az összetettben élen álló luxemburgi Andy Schleck a győztes mögötti bolyban ért célba, így megőrizte 31 másodperces előnyét a címvédő spanyol Alberto Contadorral szemben.