Talmácsi győzött Malajziában

Talmácsi Gábor győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban. Ezzel a magyar versenyző a vb összetett pontversenyében - egy viadallal a vége, az október 26-i Valenciai Nagydíj előtt - feljött a második helyre a francia Mike Di Meglio mögé.

Talmácsi már a bemelegítő edzésen jelezte, hogy 2007 után 2008-ban is diadalmaskodni akar Malajziában. Ez aztán úgy sikerült neki a tűző napsütésben, 40 fok feletti időben rendezett GP-n, hogy gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az 5.548 kilométeres pályán. A második startkockából indulva tudniillik azonnal az élre állt, s a folytatásban senkinek nem engedve át a vezető pozíciót, magabiztosan nyerte a 19 körös versenyt.

"Nagyon nehéz évad van mögöttünk. Nagyon örülök, hogy a csapatom nem adta fel, habár csak a szezon vége felé állt össze a gépem, de keményen dolgoztunk a hétvégén is, és boldog vagyok, hogy sikerült ismét győznöm a kedvenc pályámon. Fizikailag talán ez volt idén a legnehezebb versenyem, ráadásul a csuklóm miatt még mindig másfajta stílusban kellett motoroznom, de minden fájdalmat feledtet a futamgyőzelmem. Jövő héten Valenciába is azzal a nem titkolt szándékkal érkezem, hogy nyerjek és ezüstéremmel búcsúzzak a 125 köbcentis kategóriától. 2005-ben bronzérmes lettem, tavaly világbajnok, idén - ha már elúszott a címvédés - az ezüstérem a cél, mellyel teljes lehet az éremkollekcióm" - mondta Talmácsi, aki jövőre a 250-es géposztályban versenyez.

A 250 köbcentis kategóriában a spanyol Alvaro Bautista győzött, a világbajnoki címet azonban a harmadikként beérkező olasz Marco Simoncelli szerezte meg. Az itt versenyző másik magyar, Tóth Imre a 15. lett, ami számára 1 vb-pontot hozott.

A MotoGP-ben az idei kilencedik nagydíjgyőzelmét arató olasz klasszis, a már korábban világbajnokká előlépett Valentino Rossi nyert.