Talmácsi Gábor utolsó helye

Talmácsi Gábor az utolsó, tiznnegyedik helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján.

A misanói aszfaltcsíkon rendezett vetélkedő MotoGP-s küzdelmeit a vb-címvédő, hazai kedvenc Valentino Rossi nyerte, mögötte két spanyol versenyző, Jorge Lorenzo és Dani Pedrosa lett a második és harmadik.

A rajt után nem sokkal hárman is kiestek, így a tizenhét pilótából már  csak tizennégyen maradtak a pályán. Az élen a nyolcszoros világbajnok Rossi, valamint Pedrosa és Lorenzo küzdött egymással, Talmácsi pedig  a kilencedik volt egy darabig, később viszont visszacsúszott a tizenharmadik helyre.

Féltávnál Rossi magabiztosan vezetett, mögötte Lorenzo és  Pedrosa száguldott, Talmácsi pedig egyre jobban leszakadva az  utolsóként, tizennegyedikként zárta a mezőnyt. A hajrában nem változott a helyzet az élen, a magyar motoros Rossitól csaknem egy körrel lemaradva, az utolsó pozícióban végzett. Az itáliai már javában - zászlóval a kezében - ünnepeltette magát a  rajongóival, amikor a magyar átrobogott a célvonalon.

Eredmények:
MotoGP: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha), 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha), 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda), ...14. Talmácsi Gábor (Honda). A vb-pontverseny állása a tizenharmadik futam után (még négy van hátra): 1  Rossi 237 pont, 2. Lorenzo 207, 3. Pedrosa 157, ...18. Talmácsi 12.

250 kcm: 1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia), 2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia), 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia), ...15. Németh Balázs (Aprilia), ...18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör hátrány. A vb pontverseny állása a tizenkettedik futam után (még négy van hátra): 1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 205 pont, 2. Bautista 192, 3. Marco  Simoncelli (olasz, Gilera) 165, ...16. Talmácsi Gábor (Aprilia) 28.,  ...20. Tóth Imre 12., ...24. Németh Balázs 3.

125 kcm: 1. Julian Simon (spanyol, Aprilia), 2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia), 3. Bradley Smith (brit, Aprilia). A vb pontverseny állása a tizenkettedik futam után (még négy van hátra): 1. Simon 210 pont, 2. Terol 152,5, 3. Smith 147,5.