Talmácsi 3. Ausztráliában, Di Meglio az idei bajnok

A vb-címvédő Talmácsi Gábor a 3. helyen végzett a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján, Phillip Islanden. A másik magyar, a 250 köbcentis géposztályban szereplő Tóth Imre a 13. lett.

A futamot - s egyben a világbajnoki címet - a francia Mike Di Meglio nyerte. A magyar versenyzőt titulusától megfosztó Di Meglio az élről indulva végig uralta a viadalt a 4.45 kilométeres pályán, amelyen 23 körüket ragyogó időben tehették meg a résztvevők. Ezzel együtt 14-en így sem tudták befejezni a versenyt, míg Talmácsi remek hajrával el tudta csípni a 16 pontot érő harmadik pozíciót, s maradt esélye, hogy a második vagy a harmadik helyet még megszerezze az összetett pontversenyben a hátralevő két vb-futamon.

"Először is gratulálok Mike-nak a vb-címhez, remek munkát végeztek idén. Visszatérve magamra: kicsit persze sajnálom, hogy elment a címvédés, de nagyon sok problémával küszködtünk, főleg a szezon első felében. Annak azonban nagyon örülök, hogy a rossz edzéseket követően sikerült ismét dobogóra állnom. Ezt még én sem hittem volna, hiszen korábban ezen a pályán eddigi legjobb eredményem 7. hely volt. Nagy meccset vívtam Iannonéval, féktávokon a sérülésem miatt nagyon nehéz dolgom volt, de jó taktikát választottam és kihasználva a motorerőt bejöttem harmadiknak. Még két futam van hátra, bízom benne, hogy még jobb eredményekkel tudok búcsúzni a 125 köbcentiméteres kategóriától" - nyilatkozta Talmácsi Gábor.

A vb-sorozat másik magyar indulója, Tóth Imre is helytállt Ausztráliában, hiszen pontszerzőként a 13. helyen végzett a 250 köbcentis kategóriában.