SZOMBATI FRISS: Ötgólos Bayern-győzelem a rangadón

22.00 - Elmaradt a nagy dobás Dobojban

Nemzetközi férfi felkészülési kézilabdatorna döntőjében, Dobojban: Barcelona–Szeged 37:25 (20:13).

21.25 - Mesterhármas büntetőből

A labdarúgó NB I haodik fordulójának késő esti mérkőzésein: Siófok–Kaposvár 3-1 (2-1). Siófok, 3000 néző. Jv.: Takács. Gól: Melczer (25., 28., 64. – mindhárom 11-esből), illetve Bank (18.). Kiállítva: Okuka (31.), Bank (63.), mindketten a Kaposvárból. Kecskemét–Honvéd 3-1, Kecskemét, 2500 néző. Jv.: Veizer. Gól: Gyurcsó (38.), Litsingi (49.), Foxi (82.), illetve Danilo (7. –11-esből).

20.25 - Verejtékes Chelsea

Esti bajnoki mérkőzéseken. Premier League: Chelsea–West Bromwich Albion 2-1. Gól: Anelka (53.), Malouda (83.), illetve Long (4.). Bundesliga: Köln–Kaiserslautern 1-1 Jajalo (19.), illetve Ilicsevics (19.).

20.15 - Pakson is győzött a Győr

Eredmények a labdarúgó NB I hatodik fordulójából: Paks–Győr 1-2. Paks, 2000 néző. Jv.: Garcia. Gól: Montvai (91.), illetve Völgyi (41.), Pilibaitis (84.). Videoton–Pécs 4-1 (2-1). Székesfehérvár, 2900 néző. Jv.: Bognár. Gól: Alves (17. –11-esből), Elek (25.), Brandao (69.), Nikolics Nemanja (89.), illetve Pintér Attila (23.).

19.45 - Sovány MTK győzelem az NB II nyitányán

A labdarúgó NB II-be az idén kiesett MTK csapata egygólos győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot; a Nyíregyháza együttese a nyitányon otthon kapott ki három góllal. Keleti csoport: Nyíregyháza–Cegléd 0-3, Vác–Kazincbarcika 2-3, Békéscsaba–Vecsés 1-0, Orosháza–Eger 3-0, Mezőkövesd–DVSC II 1-0. Nyugati csoport: MTK–Budaörs 1-0, Paks II–Győr II 1-3, Baja–FTC II 1-3, Tatabánya–Szigetszentmiklós 1-0, Dunaújváros–Videoton II 0-1, Kozármisleny–BKV Előre 2-1, Ajka–Gyirmót 2-1, Sopron–Veszprém 3-2.

17.55 - Buzsáky és a bravúr

A nyitófordulóban, a Boltontól elszenvedett 4-0-s hazai vereség után a második körben idegenben aratott bravúrgyőzelmet az angol élvonalba az idén feljutott QPR csapata, amelyben Buzsáky Ákos végig a pályán volt, és gólpasszt adott. Eredmények: Everton–QPR 0-1. Gól: T. Smith (45.), Aston Villa–Blackburn 3-1 Agbonlahor (12.), Heskey (25.), D. Bent (68.), illetve M.G. Pedersen (52.), Swansea–Wigan 0-0.

17.45 - Mészárlás Münchenben

Eredmények a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójából: Bayern München–Hamburg 5-0 (Gól: Van Buyten 13., Ribéry 17., Robben 34., Gomez 56., Olic 80.), Stuttgart–Leverkusen 0-1 (Kiessling 28.), Dortmund–Nürnberg 2-0 (Lewandowski 50., Grosskreutz 80.), Werder Bremen–Freiburg 5-3 (Fritz 30., Pizarro 34., Arnautovic 65., Hunt 87. – 11-esből, Wesley 93., illetve Cissé 7., 48., Reisinger 84.), Augsburg–Hoffenheim 0-2 (Babel 5., Salihovic 75.).

16.52 - Debreceni karnevál

Hatodik mérkőzését is megnyerte a DVSC labdarúgócsapata az NB I-ben: Pápa–DVSC 0-2. Gól: Bódi (45.), Stevo Nikolic (59.).

15.42 - Liverpool siker a rangadón

A labdarúgó Premier League második fordulójának kora délutáni mérkőzésein: Sunderland–Newcastle 0-1. Gól: R.Taylor (62.). Kiállítva: Bardsley (Sunderlandből, 89.). Arsenal–Liverpool 0-2. Gól: Ramsey (öngól, 78.), Suarez (90.). Kiállítva: Frimpong (Arsenaltól, 70.).

12.05 - Kettes számrendszer

A szegedi kajak-kenu világbajnokság 200 méteres távjának középfutamaiból Bozsik Attila kenuson kívül minden magyar egység továbbjutott a vasárnapi döntőkbe: kajakban Paksy Tímea és Molnár Péter egyese, illetve Sík Márton és Beé István párosa a második helyen ment tovább, csakúgy mint kenuban Horváth Gábor és Foltán László duója; Takács Kincső harmadikként került a fináléba. Az olimpiai kvótaszerzés eddig csak a Kovács Katalin, Kozák Danuta kajakpárosnak sikerült ebben a számban, de a vasárnapi döntőkben még lesz erre esély.

10.25 - Előfutamok abszolválva

Mind a hét magyar egység továbbjutott a szegedi kajak-kenu világbajnokság szombati, 200 méteres előfutamaiból: a Kovács Katalin, Kozák Danuta kajakpáros első helyen, egyből a döntőbe került; a Sík Márton Beé István kajakkettős a második helyen lépett tovább a középfutamokba, egyesben Molnár Péter és Paksy Tímea szintén a második lett. Kenuban Bozsik Attila a második, Takács Kincső a negyedik, Horváth Gábor és Foltán László párosa a harmadik helyen kvalifikált az elődöntőbe.

8.50 - Monumental: betiltva

Öt mérkőzésre bezárták az argentin labdarúgó másodosztályba az idén kiesett River Plate stadionját, a Monumentalt: a büntetést azért kapta a klub, mert a csapat utolsó hazai mérkőzésén rongáltak és balhéztak a fanatikusok a stadionban (majd azon kívül is). A "Milliomosok" következő mérkőzéseiket a Huracan pályáján játsszák.

8.15 - Ászok estek ki

A világelső szerb Novak Djokovics győzött, a spanyol Rafael Nadal és a svájci Roger Federer sima, két játszmában kikapott a Cincinnatiben zajló nemzetközi tenisztorna negyeddöntőjében. Eredmények. Férfiak: Djokovics (szerb)–Monfils (francia) 3:6, 6:4, 6:3, Berdych (cseh)–Federer (svájci) 6.2, 7:6, Murray (brit)–Simon (francia) 6:3, 6:3, Fish (amerikai)–Nadal (spanyol) 6:3, 6:4. Nők: Petrovic (német)–Petrova (orosz) 7:6, 6:1, Sarapova (orosz)–Stosur (ausztrál) 6:3, 6:2, Zvonarjova (orosz)–Hantuchova (szlovák) 6:3, 7:6, a Jankovics (szerb)–Peng Su-aj (kínai) mérkőzést utóbbi feladta. Az elődöntő programja. Férfiak: Djokovics–Berdych, Murray–Fish. Nők: Zvonarjova–Sarapova, Petkovic–Jankovics.