SZOMBATI FRISS: Vettel nyerte az időmérőt a Hungaroringen

22.15 - Kikapott a bajnok

Takács Krisztián a férfi 50 méteres gyorsúszás döntőjében
Sanghaj, 2011. július 30. A magyar Takács Krisztián elrajtol a férfi 50 méteres gyorsúszás döntőjében a 14. FINA vizes világbajnokságon, Sanghajban. MTI Fotó: Illyés Tibor

A honi labdarúgó NB I harmadik fordulójában, szombaton: Honvéd–Vasas 4-0, Pécs–ZTE 2-1, Siófok–Újpest 2-0, Kaposvár–Videoton 2-0.

21.55 - Románia is jön

Hollandia, Törökország, Románia, Észtország és Andorra csapata lesz a magyar labdarúgó-válogatott ellenfele a 2014-es, brazíliai világbajnokság D jelzésű selejtezőcsoportjában – derült ki a Rio de Janeiróban megtartott sorsoláson.

21.45 - Öttusa: negyedik hely

A negyedik helyen végzett a Marosi Ádám, Kasza Róbert, Demeter Bence összeállítású magyar csapat az angliai öttusa Európa-bajnokság szombati versenyén. Egyéniben a legjobb magyar Tibolya Péter (14.).

19.55 - Deák-Nagy a második négyszázon

Deák-Nagy Marcell a második helyen végzett (46,47 mp) a Gyulai István-emlékverseny 400 méteres futásában. A számot a belga Kevin Borleé nyerte 45,91 másodperces időeredménnyel.

19.40 - Kővágóé az év dobása

Kővágó Zoltán 69,50 métert, a világ idei legjobbját dobta a Puskás Ferenc Stadionban zajló Gyulai-emlékverseny diszkoszvető számában. A magyar induló ezzel az első helyen végzett.

18.55 - Elsőosztályú blamák

Vaskos meglepetések a labdarúgó Német Kupa első körében: a Werder Bremen a harmadosztályú Heidenheimtől, a Leverkusen – háromgólos előnyről, hosszabbítást követően – a másodvonalbeli Dynamo Dresdentől kapott ki. Német Kupa, első forduló: BFC Dynamo–Kaiserslautern 0-3, Hallescher–Eintracht Frankfurt 0-2, Heidenheim–Werder Bremen 2-1, Dynamo Dresden–Leverkusen 4-3 (hosszabbítás után), Trier–St.Pauli 2-1, Bielefeld–Nürnberg 1-5, Ahlen–Paderborn 0-10, Babelsberg–Duisburg 0-2, Oldenburg–Hamburg 1-2.

18.45 - Kiss Pál Tamás: 11. hely

A 11. helyen ért célba Kiss Pál Tamás az autós GP3-as sorozat magyarországi futamán, a Hungaroringen. A vasárnapi reggel kezdődő második futamon a mai helyezése alapján rajtol a magyar pilóta.

17.55 - Pars nyerte a kalapácsvetést

Pars Krisztián nyerte a Gyulai István-emlékverseny kalapácsvető számát: az Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző 79,37 m-es dobással diadalmaskodott. Németh Kristóf (74,51) a 6., Hudi Ákos (69,25) a 7. helyen zárt.

17.15 - Vízilabda: az olaszoké az arany

Az olasz férfi vízilabda-válogatott hosszabbítás után, 8:7-re verte Szerbia legjobbjait az uszodai sportágak Sanghajban zajló világbajnokságának szombati döntőjében.

17.00 - Ezüstérem Kazahsztánban

Az 54 kilogrammos súlycsoportban szereplő Herczeg Norbert ezüstérmet szerzett a kazahsztáni junior ökölvívó-világbajnokságon. Herczeg a szombati döntőben 10:10-et bokszolt a hazai versenyző Bekzsan Kilatbelijevvel, ám a segédpontokkal kikapott.

15.15 - Vettel nyerte az időmérőt

A német Sebastian Vettel nyerte a 26. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését, így a Red Bull versenyzője indulhat az első rajtkockából a vasárnapi futamon. Hungaroring, időmérő: 1. Sebastian Vettel (1:19,815 perc), 2. Lewis Hamilton (angol, McLaren Mercedes, 1:19,978), 3. Jenson Button (angol, McLaren Mercedes, 1:20,024), 4. Felipe Massa (brazil, Ferrari, 1:20,350), 5. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari, 1:20,365), 6. Mark Webber (ausztrál, Red Bull, 1:20,474), 7. Nico Rosberg (német, Mercedes, 1:21,098), 8. Adrian Sutil (német, Force India, 1:21,445), 9. Michael Schumacher (német, Mercedes, 1:21,907), 10. Sergio Perez (mexikói, Sauber, nem ment kört a Q3-ban).

13.45 - Kapás remek úszása

Kapás Boglárka az ötödik helyen végzett (8:24,79 perc) a 800 méteres női gyorsúszás döntőjében, Sanghajban. A 18 esztendős magyar versenyző országos-és egyéni csúcsot döntött.

13.30 - Fehérvárról a KHL-be

Az orosz élvonalbeli Jekatyerinburg jégkorongcsapatához igazol a Fehérvár játékosa, Mihály Árpád. A 31 esztendős, csíkszeredai születésű csatár hetekig edzett a világ második legnívósabb hokiligájában szereplő klubnál, amelynek vezetői jelezték: elégedettek Mihály teljesítményével, így hamarosan szerződtetik.

12.15 - Takács a hatodik 50 méteren

Takács Krisztián a hatodik helyen végzett (21,99 mp) az 50 méteres gyorsúszás döntőjében, az uszodai sportágak Sanghajban zajló világbajnokságán. A magyar versenyző elérte az olimpiai A-szintet. A számot a brazil Cesar Cielo Filho nyerte (21,52) az olasz Luca Dotto (21,90) és a francia Alain Bernard (21,92) előtt.

11.20 -Vereség a horvátoktól

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12:11-re kikapott a horvát csapattól a Sanghajban zajló világbajnokság bronzmérkőzésén, így a negyedik helyen zárta a tornát.

10.40 - GP3: Kiss Pál Tamás a 18-ik

Kiss Pál Tamás a 18. helyen végzett a GP3-as sorozat magyarországi állomásának időmérő edzésén, a Hungaroringen. Az első versenyt szombat délután 17.20-kor rendezik, a másodikat  vasárnap 8.30-tól.

8.35 - Tizenöt percen belül, a döntőben

Kis Gergő a döntőbe jutott 1500 méteres gyorsúszásban: a magyar versenyző saját futamát megnyerve, összesítésben a második helyen (14:52,72 perc, országos csúcs) ment tovább a selejtezőből az uszodai sportágak Sanghajban zajló világbajnokságán. A szám másik magyar indulója, Gyurta Gergely a 20. lett (15:02,23), így nem lesz ott a fináléban.