Szenzációs Bayern-győzelem a Barcelona ellen

Csodálatos élőképpel köszöntötték a müncheni szurkolók a Kassai Viktor vezetésével pályára vonuló csapatokat a Bayern–Barcelona Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzése előtt. A német együttes gyorsan köszönetet mondhatott volna a drukkereknek a koreográfiáért, ám Javi Martinez remek sarkazása után Robben Valdest találta el. Lahm lövése el sem jutott a kapuig, mert a labda Piqué kezében elakadt, de a magyar bíró – alighanem tévesen – továbbot intett.

A huszonötödik percben már nem volt mentség a katalánoknak: Robben beadását Dante le-, Thomas Müller pedig befejelte (1-0). A bajorok örömét fokozhatta volna Kassai, de az újabb büntetőterületen belüli kezezésnél sem fújt a sípjába. A házigazdák pulzusa pedig főként e vitatott eseteknél emelkedhetett meg, mert a kapujuk nemigen forgott veszélyben: Neuernek egyszer sem kellett védenie az első félidőben...

A fordulás után sem neki, hanem Valdesnek kellett volna, de a spanyol tehetetlen volt: ezúttal Thomas Müller fejelte középre a labdát, s a lesen álló Gomez küldte a labdát a hálóba (2-0). A magabiztos Bayern-előnytől meghökkentőbb volt, hogy a Barcelona támadójátéka kilátástalannak tetszett, elvégre a katalánok nem lőttek kapura a hatvankilencedik percig...

Ráadásul a vendéglátó „FC Hollywood” akkor is góllal felelt a katalán kísérletre: Robben szép csellel ment el Jordi Alba mellett, akit Thomas Müller nem feltétlenül szabályos eszközökkel takarított el az útból, a szabadon maradt holland támadó pedig a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). És ezzel még nem volt vége: a fantasztikusan futballozó Bayern negyedszer is gólt szerzett: Alaba átadása után Thomas Müller volt eredményes (4-0).

A müncheniek csillagos négyessel zárták ragyogó estéjüket.