Szeged: jöhet az újabb "kajakforradalom"
Csoda tehát nem történt, de hát 2006 óta tudjuk, hogy a csongrádi megyeszékhely nagyjából akkor adhat otthont a vetélkedőnek, amikor csak óhajt. Tudniillik:
„Egybehangzó nemzetközi vélemények szerint mindig Szegeden kellene rendezni a vb-t" - Baráth Etele szövetségi elnök ezt még a négy évvel ezelőtti világbajnokságon mondta, amikor boldog-boldogtalan a kezét szorongatta. Na ja, az utolsó napi döntőket például tizenhatezer (16 000), futballrangadó-hangulatot varázsoló szimpatizáns szurkolta végig, miközben nagy magyar újításnak is lehetett örülni: akkor fordult először, hogy a közvetítő csatorna - az MTV - a pálya fölé „röptetett" kamerával a versenyző feje fölül továbbította a képet. Hogy a 2008-as, pekingi olimpia vonatkozó viadalait ugyanígy adták a golyóbison, szinte természetes is, de maradjunk Szegednél: a kevés nézőhöz szokott, csöndes sportágban a 2006-os regattára valóban forradalmi eseményként tekintenek, a most jelentkező Moszkva és a portugáliai Montemor alighanem ezért vonta vissza kandidálását a voksolást megelőzően.
„Az akkori vb-t pénzügyileg szolid, szakmailag óriási nyereséggel zártuk; a sportágon hatalmasat lendített, és a renoménknak se tett rosszat. Három év múlva szintén pozitívumokat szeretnénk elkönyvelni, mind a közvetítésben, mind a rendezést tekintve. A munkát már most elkezdjük" - így Schmidt.
Amúgy Szeged harmadszor látja vendégül a világot, ám amíg 1998-ban annyira nem ájuldozott senki, addig 2006-ban azért is, mert honfitársaink - máig élő vb-rekordként - 12 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzéremmel zártak. (Nyolc esztendővel azelőtt 7, 5, 5 volt a leosztás.)
Már most számolhatjuk a napokat.
Győr a 2012-es maratoni vb-ért szállt harcba, de végül alulmaradt Romával szemben.