Schalke 0-5

Lionel Messi megdöntötte a spanyol Raul 71 gólos rekordját, miután kedden Nicosiában triplázott az APOEL ellen. A Barcelona 4-0-ra nyert Cipruson, a katalán csapat argentin csatára pedig már 74 BL-gólnál jár. Honfitársa, Sergio Agüero szintén mesterhármast ért el a Manchester City–Bayern München találkozón (3-2).

Az eddigi továbbjutókhoz a Chelsea és a Sahtyor Donyeck csatlakozott. A londoni együttes leiskolázta Gelsenkirchenben a Schalkét, mely olyan zavarba jött, hogy Kirchhof 0-2-nél váratlanul a saját kapujába fejelte a labdát. A brit klub első két gólját Terry és Willian érte el, majd a második félidőben Drogba és Ramires következett (0-5).

A Sahtyor nem strapálta magát, miután a Debrecent kiselejtező – és jelenleg 2-22-es gólkülönbséggel álló – BATE Boriszov 3-0-ás hazai veresége után nyilvánvalóvá vált: az ukrán csapat is nyolcaddöntős. A donyeckiek 1-0-ra kikaptak a Bilbaótól, melynek gólját San José szerezte. A Sporting Lisszabon–Maribor meccsen az első félidő végén, 2-1-nél kialudt a fény, és csak 40 percnyi szünet után folytatódott a játék. A végeredmény 3-1 lett.

Az E csoportban, melyben a CSZKA és az AS Roma moszkvai találkozója 1-1-gyel zárult. Így mindkét együttesnek öt pontja van. A házigazdák úgy egyenlítettek a Totti góljával vezető olaszokkal szemben a 93. percben, hogy Berezuckij beívelésére Dzagojev és Doumbia is rámozdult, de egyikük sem érte el a labdát, De Sanctis kapus pedig szemmel a bal sarokba kísérte azt.

Bajnokok Ligája

Csoportmérkőzések, Ötödik forduló

E csoport: CSZKA Moszkva–AS Roma 1-1, Manchester City–Bayern München 3-2. Az állás: 1. Bayern München 12 pont (már továbbjutott), 2. Manchester City 5 (7-8), 3. AS Roma 5 (8-12), 4. CSZKA Moszkva 5 (6-10).

F csoport: APOEL Nicosia–Barcelona 0-4, PSG–Ajax 3-1. Az állás: 1. PSG 13, 2. Barcelona 12 (már mindkettő továbbjutott), 3. Ajax 2, 4. APOEL 1.

G csoport: Schalke–Chelsea 0-5. Az állás: 1. Chelsea 11 (már továbbjutott), 2. Sporting 4, 3. Schalke 5, 4. Maribor 3.

H csoport: BATE Boriszov–Porto 0-3, Sahtyor Donyeck–Bilbao 0-1. Az állás: 1. Porto 13, 2. Donyeck 8 (már mindkettő továbbjutott), 3. Bilbao 4, 4. Boriszov 3.

Ma

A csoport: Atletico Madrid–Olimpiakosz, Malmö–Juventus. Az állás: 1. Atletico 9, 2. Juventus 6 (5-4), 3. Olimpiakosz 6 (6-7), 4. Malmö 3.

B csoport: Ludogorec–Liverpool, Basel–Real Madrid (Digisport2, 20.35). Az állás: 1. Madrid 12 (már továbbjutott), 2. Basel 6, 3. Liverpool 3 (2-6), 4. Ludogorec 3 (3-8).

C csoport: Zenit Szentpétervár–Benfica (Digisport1, 17.45), Leverkusen–Monaco. Az állás: 1. Leverkusen 9, 2. Monaco 5, 3. Zenit 4 (3-4), 4. Benfica 4 (2-5).

D csoport: Anderlecht–Galatasaray, Arsenal–Dortmund (Digisport1, 20.15). Az állás: 1. Dortmund 12 (már továbbjutott), 2. Arsenal 7, 3. Anderlecht 2, 4. Galatasaray 1.