Rómát látni és vergődni

Győzött a Barcelona, döntetlent játszott a Chelsea és a PSG a Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek első fordulójában. Az AS Roma tréningmérkőzéssé alakította föllépését, s kiütötte a vendég CSZKA Moszkvát. A BayernMünchen–Manchester City rangadót Boateng a 90. percben döntötte el (1-0).
Táncoltak a farkasok: Iturbe, a római örömjátékosok egyike
Tony Gentile / Reuters

Aligha lehet rosszabbul kezdeni egy BL-évadot, mint ahogyan a CSZKA Moszkva tette. Az orosz együttes az AS Roma otthonába látogatott, s fél óra alatt négygólos hátrányba került. A gálameccsé alakuló találkozó első félidejében Gervinho két gólt szerzett, s feliratkozott a nagy táblára Iturbe és Maicon is (4-0). A fordulás után tovább romolhatott Akinfejev idegállapota, miután csapattársa, Ignasevics is megtréfálta (5-0). Ennél több megpróbáltatás már nem érte az érthetően megviselt kapust, aki Musa szépítésének már különösebben nem örülhetett (5-1).

Hozzávetőleg ennyi gyötrelem jutott a BATE Boriszov játékosainak is. A fehérorosz együttes a Porto vendégeként kapott egy hatost. A többi meccs viszont fölöttébb szoros volt. A Bundesliga és a Premier Liga címvédőjének találkozóján a Bayern München Boateng hajrában szerzett góljával győzött a Manchester City ellen 1-0-ra. Némi meglepetésre nem nyert a nap másik szigetországi fellépője sem: a Chelsea-nek csak 1-1-re futotta házigazdaként a Schalke ellen, miként a PSG-nek az Ajax vendégeként. Nyert viszont a Barcelona. Igaz, a katalán csapat csupán Piqué fejjel szerzett góljával múlta felül a ciprusi APOEL-t (1-0).