Roland Garros: Szávay nyert az első körben

Szávay Ágnes két játszmában nyert a hazai közönség előtt szereplő Stéphanie Foretz ellen a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában, a Roland Garroson.

A viadal honlapja szerint a mérkőzés 1 óra 18 percig tartott. Szávay az első gémben a hatodik játékban nyerte el először riválisa adogatását, majd a folytatásban remek játékkal 43 perc alatt jutott előnyhöz. A folytatásban sem változott a kép, a korábban sérüléssel bajlódó magyar játékos, aki tavaly a nyolcaddöntőig jutott Párizsban, biztosan került a második fordulóba.

A 21 éves Szávay a következő körben, a legjobb 64 között a Nagyja Petrova (orosz, 19.)-Suaj Csang (kínai) összecsapás győztesével mérkőzik.

Eredmény, 1. forduló (a 64 közé jutásért): Szávay Ágnes-Stéphanie Foretz (francia) 6:2, 6:2.