Besokalltak a szervezők Rióban az indiai delegáció durvasága és erőszakossága miatt
„Több olyan esetet is jelentettek, amikor a sportminiszter nem akkreditált személyekkel akart belépni olyan területekre, amelyekre kötelező volt az akkreditáció. Amikor pedig a személyzet megpróbálta elmagyarázni, hogy ez tilos, a miniszter kísérete agresszív és durva lett. Előfordult, hogy lökdösték a személyzet tagjait” - írta levelében a szervezőbizottság igazgatója, Sarah Peterson.
Congratulations to Manoj Kumar for the great fight. Wished him all the best for his next bout. #boxing #KheloIndia pic.twitter.com/b0lwnpmSQc
— Vijay Goel (@VijayGoelBJP) 2016. augusztus 11.
Az indiai miniszter állítólag a tornászversenyek helyszínén, valamint a vívásnál és a taekwondo versenyeknél próbált a lezárt területekre belépni.
„Amennyiben a jövőben tudomásunkra jut hasonló eset, akkor a sportminiszter riói olimpiára szóló akkreditációját megvonjuk” - zárul a levél, amelyet még szerdán juttattak el az indiai csapathoz.
Az indiai delegáció vezetője szerint bolhából csinálnak elefántot, valami olyasmiből csinálnak ügyet, ami nem is ügy. Twitterén a sportminiszter azt írta, nem tud róla, hogy bármikor megsértették volna az előírásokat az olimpián, félreértésnek nevezve az ügyet - számolt be a Washington Post.
Olaj a tűzre, hogy a 1,25 milliárd lakosú ország eddig egyetlen érmet sem szerzett az olimpián , ráadásul ez nem csak Rióban megjelenő probléma. Egyesek gúnyosan megjegyezték, hogy egyedül Michael Phelpsnek több érme – huszonnyolc – van, mint amennyit India valaha összesen az olimpiák történetében szerzett.
Indiában a szülők hagyományosan a sport helyett a tanulmányokat és az akadémiai karriert támogatják a gyerekeik esetében. Az országban nemzeti sportnak számító krikett nem olimpiai sportág. A kormány nem fektet eleget az olimpiai felkészítésre és infrastruktúrára, a sportszervezetekben pedig virágzik a korrupció.