Pocsék játék, keserves győzelem Tunézia ellen
Semmi gáz, gyenge csapat ellen nehéz fölpörögni – gondoltuk húsz perc elteltével, de a tunéziaiak csak nem akartak meghajolni. Egyetlen góllal vezetett ekkor a magyar válogatott a szerbiai női kézilabda-világbajnokság legsimábbnak ígérkező mérkőzéseinek egyikén, és Hajdu János szakvezető cserére szánta el magát: Herr Orsolyát küldte a kapuba a labdával szinte nem találkozó Kiss Éva helyett. Ám a vérfrissítés sem használt, mert védekezésben továbbra is kritikán aluli produkciót nyújtott az együttes, a sehol sem jegyzett Dauadit képtelen volt tartani a bekksor, s ha Szucsánszki a hajrában nem szerez gólt kettős létszámhátrányban, akkor az észak-afrikaiak alighanem még kedvezőbb pozícióban vonulnak pihenőre.
Persze így is tátva maradhatott a szája annak, aki csak a szünetre kapcsolt oda a meccsre, és azt látta, hogy a nagytábla 15:15-ös félidei állást mutat. Nincs mit szépíteni a dolgon: fölfoghatatlan volt, mitől hullott atomjaira a csehekkel szembeni nyitómeccsen még egészen tetszetős teljesítménnyel kirukkoló – és nyolcgólos győzelmet arató – magyarok játéka egy olyan riválissal szemben, amelyet a válogatott korábbi kapitánya, Németh András rendkívül behatárolt képességűnek minősített a tévéstúdióban.
Na, majd a második félidőben... – biztattuk magunkat a térfélcsere előtt, de az apátia az újvidéki Spens Aréna majdnem teljesen üres nézőterén éppúgy folytatódott, mint a pályán. Ráadásul, ahogy telt-múlt az idő, az első fellépésén a románoktól tízgólos vereséget szenvedő vetélytárs mind inkább kezdte elhinni, hogy lehet keresnivalója a múlt évi Eb-n bronzérmes társaság ellen, s – noha újabb hét perc elteltével 19:16-ra megléptek Tomoriék – amikor már csak kilenc perc volt hátra, azt rögzíthettük: Tunézia vezet 21:20-ra.
Hajdu kínjában megint visszahozta a gólvonal elé Kisst, akibe immár „belakadt” néhány lövés – ezzel együtt egy kommentelő a meccs után megjegyezte: „Pálinger Kati hálóingben jobb lenne, mint az utódai...” –, elöl pedig néhányan kellőképpen megijedtek ahhoz, hogy a lefújásra összejöjjön a kínkeserves kétgólos „siker” (26:24).
Hogy hasonló játékkal mi lesz a csoport két számottevő csapata, Románia és Németország ellen, abba most belegondolni sem merünk, azt viszont örömmel jelentjük, hogy most két napon át szusszanhat a társulat. Bár a hétfői rémtörténet óvatosságra inthet mindenkit, az biztos, hogy kedden negyed nyolctól a sportággal csak távolról ismerkedő Ausztrália következik (tv: Sport2, 19), szerdán pedig valódi szünnapot tartanak Újvidéken.