Nagycsapatok víkendje: jaj, de kínos!

ANGLIA. Ötödik vereségét szenvedte el a címvédő Manchester United a Premier Liga tizen-nyolcadik fordulójában, amúgy pedig Sir Alex Ferguson higgadtan konstatálta a tényt, minthogy együttese hét védőt nélkülöz különböző okok miatt. Hátul, kényszerűségből, Carrick, Fletcher és De Laet igyekezett meggátolni a Gera Zoltánnal fölálló, vendéglátó Fulham támadásait, ám két középpályással és egy újonccal erre nem mutatkozott sok esély. A londoniak 3-0-ra győztek (gól: Murphy, Zamora, Duff), az edző pedig törheti a fejét, mi is legyen most. A legjobban, persze, azt szeretné, ha hátvédei újra csatasorba állnának, csak közben a vetélytársak vagy „mennek", vagy kevesebbet hibáznak. Az Arsenal Denilson, Eduardo és Diaby megmozdulásával 3-0-lal küldte haza a Hull Cityt, a listavezető Chelsea pedig még azt is megengedhette magának, hogy - fölényben futballozva - 1-1-re végezzen a West Ham otthonában. Az anyagi erőforrásait korlátlanul kihasználó Manchester City 4-3-ra verte a kapujában Fülöp Mártont tudó Sunderlandet, ám Mark ­Hughes szakvezetőt még az érte kiálló játékosküldöttség sem tudta megmenteni: a menesztett tréner utódja Roberto Mancini lett. A nagyok között még ott van a Liverpool; pontosabban csak lenne, mivel Rafa Benitez alakulata immár hetedik zakóját könyvelte el a bajnokságban... Az utolsó Ports­mouth győzelmére (2-0) még az sem „mentség", hogy a liverpooliak - Mascherano kiállítása nyomán - egy félidőt emberhátrányban játszottak. A mezőnyt a Chelsea 41 ponttal vezeti a Manchester United (37), továbbá az egy meccsel kevesebbet felmutató Arsenal, illetve az Aston Villa előtt (35-35). Ötödik a Tottenham (33), hatodik a Manchester City (29)... A Liverpool meg nyolcadik (27).

NÉMETORSZÁG. Hó volt, hó nem volt... Pontosabban nagyon is volt, például Hamburgban, ahol az élbolyosok rangadóján a hazai együttes úgy is győzött, hogy - Boateng 32. percben megejtett kiállítása után - egy órát emberhátrányban töltött. A vendég Bremen Naldo révén - két kapufát követően - csak a lefújás előtt szépített; Mathijsen és Jansen góljával ekkor már 2-0-ra vezettek a hamburgiak. Győzött tehát a házigazda (2-1), így negyedik. Amivel viszont kezdeni kellett volna: az őszi - őszi... - bajnok a Leverkusen, amely fordulatos találkozón gyűrte le a Mönchen­gladbachot. Kroos első gólja után Brouwers és Dante a vendégek javára fordította a mérkőzést, majd jött Derdijok és - keretbe foglalva a történteket - újra Kroos. A második Schalke még pénteken verte a ­Mainzot (1-0), a harmadik Ba­yern a Dárdai Pált kihagyó, sereghajtó Herthát győzte le (5-2), a sérült Hajnal Tamás nélkülöző Dortmund pedig sorozatban negyedszer nyert, ezúttal a Frei­burg ellen. Az idény végeredménye: 1. Leverkusen 35 pont, 2. Schalke 34, 3. Bayern München 33, 4. Hamburg 31, 5. Dortmund 30, 6. Werder Bremen 28. Ahogy elnézzük az élmezőnyt, jó kis tavasz várható...

OLASZORSZÁG. Amíg Németországban becsülettel küzdöttek az elemekkel, addig Itáliában négy mérkőzést is halasztani kellett. A legjobban a Fiorentina-Milan párharc hiánya fájt; így „csak" azt jegyezhettük fel, hogy a Juventus - a Bayern-féle kitütéssel záruló Bajnokok Ligája-kudarc és a Baritól elszenvedett vereség után - hazai pályán kikap a Cataniától. Kezdésképpen a pályaválasztó Juventus buszát tojásokkal dobálták meg a klub szurkolói, majd a „zebrák" már a 23. percben 0-1-re álltak, miután a Thiago szabálytalanságát követő Jorge Martinez-tizenegyes jól bement. (Kétszer is, mivel a játékvezető az első kísérlet után újrarúgatta a büntetőt.) Az ideges, drukkereiktől sok szidalmat kapó játékosok bő órányi játék után ugyan egyenlítettek - Diego passzát a csereként beszállt Saliha­midzic váltotta gólra -, aztán hiába mentek a hazaiak, az ugyancsak a kispadról belépő Izco három minutummal a vége előtt beállította az 1-2-es végeredményt...  A Catania ezzel együtt is utolsó előtti (19.), de hát Ciro Ferrara Juventus-edző helyzete sem túl fényes... Az élmezőny csapatai közül az AS Roma és a Parma egymással rivalizált (a vendéglátók 2-0-ra győztek), a Napoli meg a Chievót fogadta (ugyancsak 2-0). Az élen a vasárnap este a Lazióval (lapzártánk után) találkozó Internazionale áll 36 ponttal, megelőzve a Milant (31), a Juventust (30), az AS Romát, a Parmát (28-28), továbbá a Napolit (27).

SPANYOLORSZÁG. Az éllovas, címvédő Barcelona éppen klub-vb-t nyert a hét végén - fordulóbeli meccsét már korábban lejátszotta -, így csupán legfőbb riválisa, a Real Madrid lépett pályára a ligában: a királyi gárda 6-0-lal bocsátotta útra a már harmincöt kapott gólnál tartó Zaragozát (talált: Higuain, Van der Vaart 2-2, C. Ronaldo, Benzema). E sikerével a fővárosiak két pontra megközelítették vetélytársukat...