Még négy évig Gyulai Miklós marad a MASZ-elnök
A titkos szavazás során az egyedüli elnökjelölt Gyulai a lehetséges 54-ből 52 voksot kapott, két szavazat érvénytelen volt.
A MASZ két alelnökének Szalma Lászlót és Németh Zsoltot választották meg. Az új elnökségbe bekerült még Kiss László, Knipl István, Magyariné Oroszi Zsuzsa, valamint Szabóné Molnár Krisztina.
A küldöttgyűlés elején Ács Lajos, a Somogy megyei szövetség elnöke azt javasolta, hogy a tagság vitassa meg az elnökség határozatait, mert álláspontja szerint a február elején hivatalba lépett testület 16 határozatából 13 törvénysértő, a többi küldött azonban nem támogatta az indítványt. Az ellenzék részéről az is elhangzott, hogy a 80 küldöttből 23-nak a szavazati jogát vonták meg - álláspontjuk szerint vitatható formai okok miatt.
"A legfontosabb, hogy a közgyűlés nem fulladt érdektelenségbe és gyakorlatilag minden szavazásra jogosult küldött itt volt. Más kérdés, hogy lehettünk volna többen is, de sajnos előfordultak olyan hibák és problémák, amelyek miatt az alapszabály szerint néhány szervezetet ki kellett zárnunk a szavazásból" - mondta megválasztása után Gyulai Miklós az MTI-nek. Az elnök hozzátette: nem boldog, mert bár viszonylag egyöntetű támogatást kapott, sokkal jobb érzés lett volna számára, ha több embertől jött volna vissza vélemény, így azoktól is, akik nem szavazhattak.
Gyulai jelezte, számít arra, hogy a közgyűlés határozatait megtámadhatják az ügyészségen, de áll elébe.
"Összességében azért biztos vagyok benne, mindenkinek az az érdeke, hogy a sportág minimum megtartsa azt a helyzetét, amelyet kiharcolt az elmúlt időszakban, vagy még tovább is lépjen" - fogalmazott az elnök. Hozzátette, az atlétika kiemelt státuszának köszönhetően idén 70 millió forintot fordítanak hazai versenyek pénzdíjazására és több mint 100 milliót költenek létesítményfejlesztésre. A távolabbi tervekkel kapcsolatban megemlítette, hogy az Istvánmező Projekt részeként 2017-re készülhet el egy új, 15-20 ezres atlétikai stadion, s Budapesten épül majd egy állandó fedett pálya is, melyet a sportág versenyzői használhatnak. Gyulai szerint 2020-ig az atlétika összesen 2-2,5 milliárd forintot fordíthat stratégiai fejlesztésre.
A küldöttgyűlés gyakorlatilag érdemi vita nélkül, egy ellenszavazat és egy tartózkodás mellett elfogadta a szövetség 2012-es szakmai, valamint pénzügyi és közhasznúsági tevékenységéről szóló beszámolót, a 2013-as tervezeteket, továbbá az ellenőrző bizottság jelentését.
Az eseményen részt vett Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért és ifjúságért felelős államtitkára, aki beszédében méltatta az atlétikai szövetséget, mert véleménye szerint példa értékű sportági koncepciót nyújtott be a kormánynak.
Az államtitkár Gyulai Miklós társaságában elismeréseket nyújtott át a sportágért sokat tett edzőknek, sportvezetőknek. Németh Zsolt a 2012-es év legjobb magyar edzőjének járó díjat vehette át, melyet az Európai Atlétikai Szövetség ítélt oda neki azért, mert tanítványa, Pars Krisztián Londonban olimpiai bajnoki címet nyert kalapácsvetésben. A tavaly 100 éves Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) elismerő oklevelét kapta meg többek között Mérei László, Klenóczky Bea, Kulcsár Gergely, Szalay Péter, Angyal János és Békesi László. A Magyar Atlétikáért arany plakettet ítélték oda Bakai József mesteredzőnek és Czukor Zoltánnak, a több olimpián részt vett gyaloglónak.