McCabe eladná a Fradit, ha kellene valakinek...
A brit üzletember - amint azt a futballklub honlapján közzétett kommünikéjében jelezte - teljes mértékben akkor értékesíti részvényeit, ha hozzá hasonló gondolkodású, az FTC történelméhez, örökségéhez méltó mecénást talál. McCabe egyúttal érzékelteti: az Üllői úti nyolchektáros ingatlan fejlesztése, vagyis a stadionprojekt a világgazdasági válság és a banki hitelek meghiúsulása miatt továbbra is holtponton van.
„Habár sajnálattal teszem, de elérkezett az idő, hogy értékesítsem érdekeltségemet a Fradiban..." - fogalmaz McCabe.
Gerstl Alexander, a ferencvárosi futball-zrt. vezetője lapunknak azt mondta: „Annyi történt, hogy Kevin McCabe közleményben erősítette meg azt, amit másfél hete a Népszabadságnak nyilatkoztam." Gerstl akkor arról beszélt, hogy a tulajdonos - aki az FTC-t hungarikumnak tartja - idővel szeretné magyar kézben látni az együttest, jóllehet „hazai cégek, szponzorok nem állnak sorban azért, hogy pénzzel, dotációval, bármivel segítsék a Ferencvárost".
Információnkat, miszerint hétfőn ismét találkozott Tarlós Istvánnal, Budapest főpolgármesterével, Gerstl nem cáfolta, ugyanakkor konkrétumot nem tudott mondani: „Továbbra sincs magyar befektető vagy befektetőjelölt a Ferencvárosra." Mint köztudomású: McCabe - Gerstl társaságában - egy hónapja járt a fővárosi hivatalvezetőnél, aki felajánlotta, hogy „beszél egy-két, a gazdasági életben szereplő ismerősével, barátjával az FTC ügyének előmozdítása érdekében".
Gerstl szerint a budapesti „vonal" továbbra is él, de ha belátható időn belül nem sikerül megoldást találni, akkor McCabe - amint azt már korábban említette - külföldi partnert hoz az együtteshez.
A ferencvárosi futballrészleg fenntartása - beleértve a stadion üzemeltetését is - átlagban havi százmillió forintot emészt fel.