Kiss és Lőrincz is bronzérmes a birkózó-vb-n

Kiss Balázs és Lőrincz Viktor egyaránt bronzérmet nyert a budapesti birkózó-világbajnokság szombati versenynapján.

A kötöttfogásúak 84 kilogrammos kategóriájában a tavalyi Európa-bajnoki harmadik 23 éves Lőrincz a finn Rami Hietaniemivel vívta a helyosztót és jó birkózással 2-0-ra győzött ellene. A ceglédi sportoló pályafutása első világbajnoki érmét szerezte meg,

Kiss Balázs a kötöttfogásúak 96 kilogrammos kategóriájában lett harmadik: a 2009-es vb-győztes magyar versenyző az iráni Mahdi Alijarifejizabadi ellen lépett szőnyegre a helyosztón, s fantasztikus birkózással 5-0-ra győzött ellene.

A mai két éremmel együtt már hat dobogós helyezést tud felmutatni a magyar válogatott. Kedden Veréb István állhatott fel a dobogó legalsó fokára a szabadfogásúak 84 kilogrammos kategóriájában, míg csütörtökön Sastin Marianna (59 kg) világbajnoki címet szerzett, Barka Emese (55 kg) pedig harmadik lett. Pénteken aztán a kötöttfogású Módos Péter lett bronzérmes az 55 kilogrammosok között.

Közös az öröm: Kiss Balázs és Lőrincz Viktor