Lecsapás a röplabdára
A Nyíregyházi Főiskola SE már korábban jelezte: biztosan nem tud részt venni az Extraliga soron következő évadában; a Női Röplabda Klub ellenben arról tájékoztatta Mezei Zoltánt, a szövetség versenybizottságának vezetőjét, hogy csak az augusztus elején megtartott közgyűlés után tudnak végleges választ adni: ekkor dől el, hogy milyen támogatáshoz jutnak hozzá.
Habár a nevezési határidő kedd éjfélkor lejárt, a hazai szövetség főtitkára, Földvári Péter azt mondta: ezen a héten még elfogadják a jelentkezéseket (20 ezer forintos napi késedelmi díj ellenében), hiszen a sportág érdeke, hogy minél több csapat játsszon a bajnokságban. A sportvezető hozzátette: a székesfehérvári MÁV Volán női és a Veszprém férfi együttese sem vállalta a szereplést 2011/2012-ben.
Kolozsi János, az NYFSE edzője szerint az ő helyzetük annyiban különbözik a másik városi klubétól, hogy míg a főiskolások az utóbbi esztendőkben kizárólag saját erőforrásból (főszponzor, játékosok hozzájárulása) oldották meg a nevezést, addig az NRK-t Nyíregyháza önkormányzata és a megye is támogatta. „A legnagyobb probléma az, hogy kiszállt a szponzorunk. Tárgyaltam a döntéshozókkal, és arra kértem őket: legalább négymillió forintos támogatást nyújtsanak a következő évre, ám falakba ütköztem” – említette a tréner. Hozzátette: volt egy terve, hogy a két klub játékosaiból alakuló közös csapat szerepelhessen a bajnokságban, ám a város vezetése – az eladósodásra hivatkozva – elzárkózott mindennemű támogatástól.
A főiskolások edzője szerint az egyesület éves fenntartásához szükséges négymillió forint – amely tartalmazza az utazásokat és a játékvezetők ellátásának költségét – nevetséges összeg a több milliárdos deficithez képest. „Tudom, hogy más sportágak is megsínylik a nyíregyházi szűkösséget, ám ez nem vigasztal. Szomorú vagyok, mert az itteni általános iskolákban mintegy 300 fiatal röplabdázik: bennük láttam a jövő főiskolás játékosait. Így viszont temethetjük a nyíregyházi röplabdát.”
Eközben a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeiek férfi csapata (amely a fél profi női együttesektől eltérően teljesen amatőr) nevezett az első osztályba: „Van néhány kisebb szponzorunk, így tudtuk vállalni a szereplést, igaz, mi sem dúskálunk az anyagiakban. Évente nagyjából három és fél millió forintból gazdálkodunk, ebből legfeljebb néhány százezer jön önkormányzati forrásból" – mondta Bugyi József elnök.
Keleten a helyzet változott is, nem is...