Hírek

Hazai elsőség a szombathelyi kötöttfogású birkózó Grand Prix-n: az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltán nyerte a 84 kilósok versenyét. Deák Bárdos Mihály (120 kg) második lett.

Siker a férfi cselgáncs Világ Kupa-versenyen: Madarász Tamás (90 kg) az első helyen végzett. (Varsó)

Magyarok döntője a női cselgáncs Világ Kupa-viadal 57 kilós versenyében: Karakas Hedvig nyert, miután legyőzte Baczkó Bernadettet. (Prága)

Két második helyezés a férfi kard Világ Kupa-versenyen: Decsi Tamás és a magyar csapat állhatott fel a dobogó második fokára. (Plovdiv)

Harmadik lett Kürthy Lajos súlylökő az atlétikai viadalon. (Chemnitz)

Karikával a hetedik helyen végzett Vass Dóra a ritmikus gimnasztikázók Grand Prix-viadalán. (Moszkva)

Utolsó előtti forduló a vízilabda Euroliga D csoportjában: Partizan (szerb)-Vasas 9:7, Eger-Marseille (francia) 9:9. Az állás: 1. Partizan 13 pont, 2. Vasas 9, 3. Eger 3, 4. Marseille 2. A belgrádi és a budapesti együttes már korábban továbbjutott.

Döntetlen a vízilabda LEN Kupa-elődöntő első mérkőzésén: Kazany (orosz)-Szeged 10:10. (Kazany)

Finálé a férfi tenisztornán: Djokovics (szerb, az 1. kiemelt)-Ferrer (spanyol, 4.) 7:5, 6:3. (Dubai)

Marit Breivik, a norvég női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya lett a Rosenborg labdarúgócsapatát irányító igazgatóság elnöke. Az edzőnő olimpiát, világ- és Európa-bajnokságot nyert a nemzeti csapattal. (Oslo)

Döntők a mexikói tenisztornán, férfiak: Almagro (spanyol, 4.)-Monfils (francia, 2.) 6:4, 6:4; nők: Venus Williams (amerikai, 1.)-Penetta (olasz, 2.) 6:1, 6:2. (Acapulco)

Litván sikerek a fedett pályás budapesti öttusaversenyen: a férfiaknál Justinas Kinderis, a nőknél Laura Asadauskaite győzött. Kasza Róbert a második, Horváth Viktor a harmadik, Gyenesei Leila az ötödik helyen zárt.
A viadalon - az új szabály nyomán - a lövészetet és a futást összevonva rendezték.

Balázs György, illetve Mikó Zsófia nyerte a teniszezők mogyoródi fedett pályás országos bajnokságát.