Elővették a tárcát
Ezzel szemben Gyenesei István illetékes miniszter amondó: az idén több pénz jut a sportra, következésképpen - amint azt a politikus az MTV reggeli műsorában közölte - a MOB vezetőinek állításával ellentétben nem igaz, hogy az olimpiai sportágak az idén a korábbiaknál kevesebb pénzt kapnak. A műsorban Gyárfás Tamás - úgy is, mint a MOB alelnöke - egyebek között azt mondta, hogy amíg 2005-ben, vagyis az athéni játékok utáni évben 1milliárd 263 millió forintot adott az állam, addig most, a pekingi vetélkedőt követő esztendőben a támogatás csak 1milliárd 58 millió.
Gyenesei erre úgy reflektált, hogy a MOB javaslata alapján felosztható 1 milliárd 58 millión túl - kötötten, tehát például utánpótlás-nevelésre vagy műhelytámogatásra - 1,3 milliárd forint pluszhoz jutnak a szakszövetségek. A műsorvezető felvetésére, miszerint miért van ellentmondás az adatok között, Gyenesei így felelt: "Mindenki olyan szemüvegen keresztül próbálja nézni a dolgokat, hogy miként tud több pénzt kisírni. Nekem pedig az a feladatom, hogy szembesítsem őket azzal: nem igaz, hogy annyi pénz áll a rendelkezésükre, amennyit mondanak." Hozzáfűzte: az állam nem tudja kompenzálni a pénzügyi-gazdasági válság miatt kiesett szponzori támogatásokat.
A távirati irodának külön-külön nyilatkozó szövetségi vezetők közül csupán a vízilabdát és a jégkorongot irányító elöljáró számolt be nagyobb büdzséről. Előbbi központi költségvetési, illetve szponzori pénzek révén névértékben több pénzzel számolhat 2009-ben, mint tavaly; a hokisoknál az idei nemzetközi feladatsor, továbbá az Országgyűléstől az utánpótlásra kapott külön dotáció magyarázza az emelkedést.
Gyenesei amúgy - négy napon belül - kétszer is tárgyalt az "olimpiai" szövetségek vezetőivel a költségvetési támogatásokról. Közlése szerint megoldás lehet, hogy - a büdzsén belül - 6,5-7 százalékot megpróbálnak átcsoportosítani az érintett sportágaknak.