Mínusz Venus
A Williams família nyugalmát csak részben állította helyre, hogy Venus testvére, Serena 6:3, 7:5-re verte az argentin Dulkót. Czink Melinda szintén produkált egy 7:5-ös játszmát, de előzőleg a (0:7-es!) rövidítésben elvesztette az első játszmát, majd a harmadikban 6:3-ra maradt alul a világranglista huszonnegyedik helyezettjével, a kínai Cseng Csiével szemben. A francia Razzano leiskolázta a svájci Schnydert (6:3, 6:1), míg honfitársa, Mauresmo a Nagy-Britanniát képviselő Baltachát múlta felül (4:6, 6:3, 6:2) olyan mérkőzésen, amely a női mezőny súlyos ellentmondásait tükrözte. A színvonal alapján helyesebb azt mondani, hogy Baltacha múlta alul ugyancsak rengeteget hibázó vetélytársát...
A férfiak versenyében francia nap volt, még akkor is, ha Clement kétszer 6:1-re, majd 6:2-re kikapott a spanyol Verdascótól. Tsonga príma meccsen jutott tovább a horvát Ljubicic ellen; a küzdelem hevességére jellemző, hogy az első három játszma egyaránt a tie-breakben dőlt el, előbb Ljubicic, majd kétszer Tsonga javára. (Az utóbbi két rövidítés eredménye 10:8 és 9:7 volt...) A negyedik szettben aztán a horvát játékos visszaesett (6:2), de nem lehet megróni érte, hogy idegeit megviselte az előző két játszma kimenetele. A franciák közül a legjobb harminckettő közé került még Gasquet, Monfils és Simon, csakúgy, mint a horvát Karanusicot, illetve a spanyol Granollerst egyaránt három szettben "elintéző" spanyol Nadal és a brit Murray.
Teniszmaratoni lett a két horvát találkozójából, az Ancic-Karlovic meccsből (5:7, 7:5, 4:6, 6:4, 6:3), továbbá az orosz Andrejev és a lett Gulbis mérkőzéséből (6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 6:4). E két párharc meszszemenően igazolta, hogy Melbourne-ben ingyen nem adnak semmit már a második fordulóban sem, és hol van még a torna vége?