Vörös és fekete: kész regény
Egyelőre nem bizonyos, min bukott meg a visszautasíthatatlannak tetsző üzlet, de - "a világ leggazdagabb klubját" kifejezetten megsértve - Kaká kijelentette: "fél percig sem gondolta komolyan", hogy Manchesterbe költözik. "A nekem küldött üzenetek mind azt sugallták, a szívemet kell követnem, és végül is ezt tettem."
Az biztos, hogy a döntés nem a pénzről szólt. Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök és Milan-tulajdonos megerősítette, hogy Kakának szabad választása volt, de a világklasszis futballista a meggazdagodás helyett "más értékeket" kíván követni. A kormányfő-üzletember sietve hozzátette: a milánói klubnak nincs lehetősége akár egy fillérrel is emelni Kaká járandóságán. A mélyen érző, vallásos támadó középpályást nyilván meghatotta a szurkolók könyörgése; a drukkerek a San Siróban és a játékos otthona előtt felsorakozva próbálták a brazil labdarúgót maradásra bírni. A Premiership kiesőzónájához vészesen közel álló Manchester City nem érdemli meg a felé áradó gúnyt, hiszen nem hibáztatható becsvágyáért, a világ legjobb játékosainak egyike utáni áhítozásáért.
Azon a napon, amikor a City - potom 14 millió fontért - legalább az ellentmondásos walesi válogatotthoz, a West Hamnek hátat fordító Craig Bellamyhoz hozzájutott, alaposan megkérdőjeleződött a csapat sztárja, Robinho jövője. Kaká brazil válogatott társa fogta magát, és hazarepült a tenerifei edzőtáborból. A szezon elején 32,5 millió fontért szerződtetett filigrán csatár megsértődött, mert a klub visszavonta korábbi engedélyét, hogy a játékos a szülőhazájában ünnepelheti huszonötödik születésnapját. Robinho eredetileg a Real Madridból a Chelsea-be készült, így Luiz Felipe Scolari, a londoni kékek edzője most nagy figyelemmel követheti a fejleményeket, hátha az átigazolási időszak még hátralévő tizenegy napjában - második nekifutásra - meg tudja szerezni a trükkös és gólerős labdarúgót.
Halló, itt Berlusconi!
"Kaká eladhatatlan. ťRickynekŤ nem minden a pénz, velünk marad, és ezért nem kér egy euróval se többet; van, ami fontosabb a pénznél" - így foglalta össze a Kaká-sztori lezárását az olasz tévék sportműsoraiba hétfő este betelefonáló Silvio Berlusconi, akinek egyetlen miniszterelnöki beszédét sem nézték, hallgatták még annyian, mint most, hozzászólóként a hét első napján.
Nemcsak a Kaká lakásánál napokig tüntető/ünneplő Milan-szurkolók örültek a Manchester Citynek mondott "nem"-nek: az egész itáliai futball megelégedéssel vette tudomásul, hogy egy olasz csapat és annak játékosa képes volt elutasítani a tehetős kérő sokmilliós ajánlatát. "Mit csinált volna Manchesterben? Az egy csúnya, esős város" - ismételték még az AS Roma szimpatizánsai is.
Olaszországban úgy látják,
ez a döntés mindenkinek megérte. Kaká továbbra is topcsapatban lehet kulcsfigura, a milánói szurkolók megnyugodtak, nem utolsósorban Berlusconi népszerűségi indexe sem csökkent... Olaszország sajátjaként ünnepli a brazil sztárt, és azokhoz az itáliai klasszisokhoz hasonlítja - így a Milan két emblematikus figurájához, Baresihez és a még aktív Maldinihez, továbbá az AS Roma ékéhez, Tottihoz -, akik hűségesek maradtak klubjukhoz. (Sárközy Júlia, Róma)
Káli-show
Miközben a San Siro és Kaká otthona előtt síró szurkolók demonstráltak a világklasszisért, Sisa Tibor leköszönt diósgyőri edző Ludányhalásziban lévő lakásánál kétnaponta megjelent néhány komolynak tetsző ember, például Káli miskolci polgármester, Dlusztus ügyvezető meg a reménybeli befektető, hogy hajnalig mulatozó dzsentri módjára, rigmusokat kiabálva bírja rá a szakvezetőt döntésének visszavonására.
Nem is gondolnánk, mennyire közel vagyunk mi az olasz futballhoz. M. A.