Diplomata a posztján
Más kérdés, hogy Storcznak - aki Sydney-ben, majd Athénban Kammerer Zoltánnal, Vereckei Ákossal és Horváth Gáborral négyesben, illetve 2000-ben Kammererrel párban aratott diadalt - nincs edzői tapasztalata. A Népszabadság ez irányú felvetésére a szakvezető azt válaszolta a szövetség székházában tartott tájékoztatón, hogy egy kapitánynak "sokkal inkább koordináló, mintsem szakmai szerepe van". A szakedzői és közgazdasági végzettségű Storcz tehát "ismeri" a diplomatanyelvet; nyilván erre gondolt Baráth Etele elnök, amikor bevezetőjében közölte, hogy - túl a kiváló pályamunkán és a szintén jól sikerült szóbeli kiegészítésen - választottjukban "bölcsesség is rejtőzik". Márpedig az effajta rutin - gondoljunk csak az elmúlt két év sportági viharaira - elengedhetetlen e "klikkes" közegben. A vonatkozó újságírói kérdésre - miszerint képes lesz-e hideg fejjel dönteni, főként, hogy akár korábbi csapattársairól is határoznia kell - így felelt: "A kapitány feladata, hogy pártatlan legyen, és minden helyzetet ennek megfelelően kezeljen."
Hogy ez megvalósul-e, az persze kérdés, mindenesetre a "nagyon meghatódott", a kinevezésre "nem számító" és a munkának "mielőbb nekiesni" óhajtó vezetőnek lesz dolga bőven. A tájékoztatón jelenlévő Angyal igyekezett is csökkenteni a pulóverben lévő, s emiatt kissé feszengő utóda idegességét, miután megjegyezte: a maga részéről tizenkét évvel ezelőtt "maciruhában" állt a sajtó elé, tudniillik - Storczhoz hasonlóan - biztos volt abban, hogy nem ő lesz a befutó.
Ugyanakkor, ha valaki, hát Angyal tudja, hogy nem a ruha teszi a kapitányt: regnálása alatt a válogatott kilenc olimpiai aranyérmet hozott össze... (M. A.)