Újra ünnepi asztalnál

Egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet nyert Tóth Krisztina, a magyar válogatott 34 esztendős húzóembere a vasárnap zárult szentpétervári Európa-bajnokságon. Vagy inkább mini vb-n, hiszen az élmezőny zöme épp olyan jól bánik a pingpongütővel, mint a pálcikával...

- Már itthon?

- Nem, nem: a második otthonomban, Németországban, Langweidban. Hajnali háromkor indultam Oroszországból, úgyhogy kissé kóma vagyok.

- A lényeg, hogy odakint fitt volt...

- A Póta Georginával szerzett párosarany pályafutásom hetedik Európa-bajnoki címe volt, s a mostani hárommal összesen húsz Eb-éremnél tartok, de a szentpétervári összteljesítmény nagyon elöl áll a házi ranglistámon. Ráadásul, noha korábban is előfordult a triplázás, úgy még soha nem álltam háromszor a dobogón, hogy egyesben is érmet nyerjek. Szóval, boldog vagyok, különösképpen, hogy nem tegnap érettségiztem.

- A férfiaknál a svéd Jörgen Persson, a horvát Zoran Primorac vagy a belga Jean-Michel Saive negyven fölött is a topon van, s a nők között szintén akad néhány klasszis, aki tíz-tizenöt éve őrzi a formáját. Miért éppen az asztaliteniszezők ilyen kitartóak?

- Nem gondolom, hogy a miénk olyan nagyon különbözne a többi sportágtól. Egyszerűen arról van szó, hogy felnőtt egy generáció, amely változatlanul imádja, amit csinál, és ennek megfelelően éli az életét. Ennyi a titok.

- Ellenben nem titok, hogy egyetlen Európában született játékostól sem kapott ki az Eb-n. Csak hát...

- Tehetetlenek vagyunk a kínai invázióval szemben. A kontinens húsz legjobb játékosának a bő fele Ázsiából származik, de a jelek szerint az európai vezetőket ez nem zavarja. A nemzetközi szövetség az év elején szigorú kritériumokhoz kötötte a jövőbeni honosítást, az ETTU azonban nem tekinti a maga számára kötelező érvényűnek a határozatot. Ha érti ezt valaki, akkor szóljon.

- Segítsen a sportágban kevésbé járatosoknak: mely nemzetek állnak fel kínaiakkal?

- A legjobbak sorából sokkal könnyebb felsorolni azokat, amelyek nem: Horvátország, Románia, Oroszország, Magyarország.

- Ilyen körülmények között még aktuálisabb a kérdés: meddig láthatjuk az asztalnál?

- Pár évig még biztosan. Már csak azért is, mert az élsportolónak nem egyszerű hirtelen váltania. Maradjunk anynyiban: ameddig nem ártok a válogatottnak, örömmel vállalom a játékot.

- Most Langweidban van, abban a német faluban, amelyben utcát neveztek el korábbi csapattársáról, Bátorfi Csilláról. Valamerre készül már a Tóth feliratú tábla is?

- Erről nem tudok. Viszont nemrégiben díszpolgárrá választottak a szülővárosomban. Gödöllőn. Bár az asztalnál még vannak céljaim, e tekintetben bőven beérem ennyivel is.

Elkészítették az asztalitenisz Európai Nemzetek Ligája csoportbeosztásait. Az új sorozat mérkőzéseit három éven át, 2009 és 2012 között rendezik. A három kategóriában kiírt viadalon kvartettenként az első két helyezett jut az elődöntőbe. A magyar érdekeltségű négyesek. Nők, premier divízió (első osztály): Magyarország, Románia, Horvátország, Olaszország. Férfiak, challange divízió (másodosztály): Magyarország, Szerbia, Horvátország, Franciaország.

Megy a bal
Megy a bal
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.