Klinsmann 7 millió eurót követel
A Kaliforniából hazatért, 44 éves trénertől tíz hónap után köszöntek el a sikerekhez szokott bajorországi csapat vezetői, s ideiglenes utódául a hátra lévő őt mérkőzésre Jupp Heynckest nevezték ki. Mivel a 2006-os németországi világbajnokságon a válogatottal bronzérmes Klinsmann eredeti megbízatása 2010 júniusáig szólt, állítólag mintegy 5 millió euró járna neki. Az immár volt edző azonban hivatalosan meg nem erősített hírek szerint 7 milliót követel.
Klinsmann menesztése a szakemberek körében, illetve a sajtó számára nem okozott meglepetés. Általános volt az a vélemény, hogy a hagyományosan konzervatív klub képtelen volt megemészteni a tavaly szeptemberben kinevezett edző "forradalminak" nevezett koncepcióját, amelynek megvalósítása, így például egy ultramodern edzőközpont létrehozása, továbbá a tréner által óhajtott, köztük amerikai és mexikói személyek alkalmazása nem kevés pénzébe került az együttesnek. S miután a sikerek elmaradtak, sőt Klinsmann irányítását súlyos kudarcok kísérték, a hangulat ellene fordult. Előbb csak a szurkolótábor követelte távozását, mostanra azonban a csapat vezetői, Franz Beckenbauer, Karl-Heinz Rummenigge és a menedzser Uli Hoeness is elpártoltak mellőle.
A volt válogatott kapuvédő és korábbi müncheni sztár, Oliver Kahn szerint természetes, hogy a rövid távú sikereken alapuló Bayern-filozófia nem várhatta ki Klinsmann koncepciójának esetleges beérését. Hasonlóan vélekedett a ZDF televízió magyar származású sportkommentátora, Bela Réthy is, aki szerint a konzervatív Bayern nem tűri a "forradalmi" változásokat. Az edzőkollégák túlnyomó többsége sajnálattal, de egyetértéssel vette tudomásul Jürgen Klinsmann menesztését, utalva arra, hogy elmaradtak az eredmények. Egyedül a válogatott jelenlegi edzője, Joachim Löw állt ki egykori főnöke mellett. Löw - aki 2006-ban még Jürgen Klinsmann alatt a válogatott másodedzője volt - erkölcstelennek tartotta, hogy a müncheniek egyedül az edzőt teszik meg bűnbaknak.