Katalán Herkules, törpe Madrid

Már hét pont a Barcelona előnye a spanyol labdarúgó-bajnokságban, miután a Real Madrid kikapott az Osasuna vendégeként.

A "Barca" szombaton 3-0-ra nyert eddigi egyetlen legyőzője, a Hercules otthonában (gól: Pedro, Messi 2), s ezzel beállította a hajdani, nagy Real Madridnak az 1960-61-es évadban felállított rekordját, hiszen a tizenötödik meccsét nyerte meg "zsinórban" a Primera Divisionban.

A mai Real Madrid halványabb az igazi királyi gárdánál: vasárnap 1-0-ás vereséget szenvedett az Osasunától. A gólt Camunas szerezte a 62. percben, és a hajrában a második félidőre becserélt Vadócz lábában volt a második. Ám a házigazdák az 1-0 miatt sem szomorkodtak – sőt –, ahogyan Barcelonában sem keseregtek különösebben az eredmény hallatán...