Jégkorong: jó buli lesz

Észtország jégkorongcsapatának továbbjutásával teljessé vált a 2016 februárjában Budapesten rendezendő olim­piai selejtezőcsoport mezőnye. A házigazda magyar, a lengyel és a litván együttes mellett a tallinni tornán győztes balti válogatott küzd majd, hogy bekerüljön a szeptemberi utolsó selejtezőkörbe.

Kovács Csaba, a szövetség ideiglenes elnöke szerint a kvalifikációs viadal esélyese a magyar csapat.

– Csapatunk a négy résztvevő közül a legelőkelőbb helyen szerepel a világranglistán, s a Papp László Budapest Sportaréna telt házas közönsége is sokat segíthet. A három mérkőzés jó felkészülés lesz a májusi A csoportos világbajnokságra.

A válogatott a múlt héten Norvégiában vett részt nemzetközi tornán, s bár mind a három mérkőzését elvesztette, Kovács úgy ítéli meg: hasznos volt a túra.

Kovács Csaba: Csak a szakma!
Mudra László / MJSZ

– A házigazda, a dán és a francia csapat – ahogy a miénk is – a világbajnokságon sokkal erősebb összeállításban szerepel majd – folytatta az elnök. – Stavangerben több fiatal hokis lépett pályára, a szakemberek felmérhették közülük, kikre számíthatnak a tétmérkőzéseken.

A magyar válogatott eddig háromszor vett részt téli olimpián: 1928-ban a tizenegyedik, 1936-ban a hetedik, míg 1964-ben a 16. lett. Az nem várható, hogy a szeptemberi utolsó kvalifikációs körből is továbbjut a tizenkettes mezőnybe, de három erős alakulat ellen is megmutathatja, mire képes. 2018 februárjában a dél-koreai Pjongcsangban a világranglista első nyolc helyezett válogatottja, a rendező ország csapata és a selejtezőből továbbjutó három együttes hokisai léphetnek jégre.

Kovács azon kevés hazai szövetségi vezető közé tartozik, aki sportolóból lett elnök. Németh Miklós lemondása után az idén júniusban ideiglenesen vállalta el a tisztséget. Meddig örülhetnek a jégkorongozók, hogy szakember az első emberük?

– Tovább keressük a legjobb megoldást, a megfelelő embert – válaszolta Kovács. – Ahogy a nyáron is említettem, a jövőben, ahogy régebben is, szakmai alelnökként szeretném segíteni a sportágat.

 

Menetrend

Selejtező, 2016. február 11–14. G csoport (Cortina d'Ampezzo): Olaszország (18. a világranglistán), Nagy-Britannia (23.), Hollandia (24.), Szerbia (29.). H (Budapest): Magyarország (19.), Lengyelország (22.), Litvánia (25.), Észtország (28.). J (Szapporo): Japán (20.), Ukrajna (21.), Horvátország (26.), Románia (27.) Play off-kör, 2016. szeptember 1–4. D csoport (Fehéroroszország): Fehéroroszország (9.), Szlovénia (14.), Dánia (15.), a selejtezőből továbbjutó legalacsonyabb világranglista-helyezésű csapat. E (Lettország): Lettország (10.), Németország (13.), Ausztria (16.) és a selejtezőből továbbjutó második legjobb világranglistás helyezésű csapat. F (Norvégia): Norvégia (11.), Franciaország (12.), Kazahsztán (17.) és a selejtezőből továbbjutó legjobb világranglistás helyezésű csapat.

 

 

NOLBLOG
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.