HÉTFŐI FRISS: Kvitova már elbúcsúzott

21.30 Kvitova búcsúzott

A napokban New Yorkon is végigsöprő hurrikán megkegyelmezett, így rendben megkezdődhetett az amerikai nyílt teniszbajnokság, ám az ötödik helyen kiemelt Petra Kvitova számára már a nyitónapon be is fejeződött. Az idei wimbledoni torna cseh győztese 7:6, 6:3-ra kikapott a világranglistán csupán 48. román Alexandra Dulgherutól.

17.05 – Lékó kiesett a Világ Kupán

Almási Zoltán, Polgár Judit és Berkes Ferenc bejutott a legjobb 64 közé, Lékó Péter viszont búcsúzott az első fordulóban az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló, kieséses rendszerű sakk Világ Kupán, amelynek első három helyezettje világbajnokjelölt lesz.

12.10 – Siklóernyős sikerek

Takáts Pál nyerte az idei siklóernyősműrepülő Világ Kupát. Páros, azaz szinkron kategóriában ugyancsak magyar kezekbe került a trófea: a Kézi Gábor, Takáts Pál kettős valamennyi riválisát maga mögé utasította.

8.50 – Gomez sérülése

Ágyéksérülése miatt nem léphet pályára a német válogatottban Mario Gomez az Ausztria elleni pénteki Eb-selejtezőn és a Lengyelország elleni jövő keddi felkészülési mérkőzésen. A 26 esztendős támadó pótlására Joachim Löw szakvezető a stuttgarti Cacaut hívta be.