Hamilton simán nyerte a Kínai Nagydíjat

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat Sanghajban.
A 30 éves versenyző pályafutása 151. futamán a 35 győzelmét aratta, az idén a másodikat, ezzel továbbra is vezet az összetettben.

Hamilton mögött csapattársa, a német Nico Rosberg ért célba másodikként, a harmadik helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője végzett.

Hamilton Sanghajban a   verseny előtt. Már a három szabadedzésen és az időmérőn is ő győzött
Hamilton Sanghajban a verseny előtt. Már a három szabadedzésen és az időmérőn is ő győzött
Aly Song / Reuters

A teljes mezőny jól jött el a rajtnál, komoly probléma nem történt, ugyanakkor a 4-6. helyért nagy csata alakult ki Kimi Räikkönen (Ferrari), Felipe Massa (Williams) és Valtteri Bottas (Williams) között. Az első kör végén Hamilton, Rosberg, Vettel volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, a hatodik kockából rajtoló Räikkönen pedig feljött negyediknek.

Az élmezőnyből Vettel cserélt kereket elsőként, mégpedig a 14. körben, egy körrel később az élről kiállva Hamilton is a boxban járt, majd Rosberg és Räikkönen kapott új abroncsokat. A sorrend ezek után nem változott az első négy helyen, de a két ferraris valamelyest közeledett a két Mercedes-pilótához.

A 30. körben Vettel autóján ismét kerekeket cseréltek, Rosberget ezután azonnal a boxba hívta a Mercedes, Hamiltonnak aztán a 33., Räikkönennek pedig a 34. körben kellett kiállnia új abroncsokért. Az első négy sorrendje ezután sem változott, s a hajrában is csak egyetlen eset hozott némi izgalmat a versenybe: a holland Max Verstappen (Toro Rosso) autója a célegyenesben megállt, ezért a versenybíróság beküldte a pályára a biztonsági autót, a mezőny pedig a Safety Car mögött ért célba.

A világbajnoki idény a jövő hétvégén Bahreinben folytatódik.