Gyurta negyedik lett

Gyurta Dániel 59.53 másodperces országos csúccsal a negyedik helyen végzett 100 méteres mellúszásban a londoni olimpián.

A 200-on kétszeres világbajnok 23 éves magyar úszó bronzérme mindössze négy századon múlt, ugyanis a harmadik, amerikai Brendan Hansen 59.49 másodperc alatt csapott célba. Gyurta szombaton előbb 59.76-ra, majd 59.74-re javította a magyar rekordot, amelyen a vasárnapi döntőben tovább faragott.

A számot a dél-afrikai Cameron van der Burgh 58.46 mp-es világcsúccsal nyerte, a második az ausztrál Christian Sprenger (58.93 mp) lett.

A legutóbbi két olimpián győztes japán Kitadzsima Koszuke az ötödik helyen nyúlt be a célba.