Férfi kézi-vb: rejtvény skandináv módra

A duzzadó önbizalmat semmiképpen ne kérjük számon a magyar férfiválogatotton a csütörtök este kezdődött világbajnokságon (a D csoportban: Svédország-Chile 28:18). Az együttes részint annak tudatában kezdi meg szereplését, hogy a legutóbbi világversenyen, a tavalyi Eb-n az ütősnek jóindulattal sem mondható tizennegyedik helyen végzett, részint meg a kerettel kapcsolatos anomáliák nem kevés nyűgét cipelve.

Noha a válogatottságot bő másfél éve negligáló Nagy László parodisztikus történetétől nehéz elvonatkoztatni, ezt most hagyjuk; ellenben mindenképpen meg kell említeni: a svédországi esemény rajtjánál nem lesz ott a 39 évesen is meghatározó játékosként jegyzett Carlos Perez. A kubai származású spíler vb-szereplése kapcsán klubja, a Veszprém azt a döntést hozta, hogy Mocsai Lajos szövetségi kapitány - ez sem akármilyen szituáció: egyben a bakonyiak edzője... - csupán három meccsen játszathatja a balátlövőt. Ennek megfelelően Perez a csoporttalálkozókat még tévén nézi, s itthon várja, mikor csörren meg a telefon: „Szedelőzködj!" Közvetlenül az utazás előtt derült ki, hogy nem tarthat a társasággal Laluska Balázs sem, mivel csonttörése után változatlanul nincs játékra alkalmas állapotban, azt pedig már régóta tudjuk: Nikola Eklemovics szintén sérülés miatt marad távol a tornától.

Az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon - melynek győztese automatikusan kvótát szerez Londonra, a 2-7. helyezettek pedig az ötkarikás selejtezőn való részvétel jogát harcolják ki - a magyar együttesnek mi más célja lehetne, mint hogy az említett, a reményt életben tartó pozícióban végezzen. A feladatsor első lépcsőjeként a csoportból kellene továbbjutni, s ez a lecke nem is látszik megoldhatatlannak: ugyan a mai, norrköpingi rivális, az olimpiai ezüstérmes Izland (TV: Sport1, 16.30) és a szombati vetélytárs, a vb-kilencedik Norvégia egyaránt kőkemény ellenfélnek ígérkezik, a folytatás feltétlenül hozható. A brazil, japán, osztrák trióval szemben kétségtelenül Mocsai garnitúrája számít esélyesnek, s a minimálisan elvárható hat ponttal valószínűleg kivívható a középdöntős részvétel. Londonra fókuszálva persze ennél alighanem több kell a terv teljesítéséhez, hiszen a második szakaszban feltehetően a bivalyerős francia, spanyol, német hármassal egészül ki a hatos középdöntőcsoport, amelynek a első négy helye kínálna lehetőséget az álom megvalósítására.

Csupán az érdekesség kedvéért: a nemzetközi szövetség határozatának értelmében a vb-n a megszokott 10 perces helyett 15 perces szüneteket tartanak a félidők között. A mérkőzések tehát biztosan hosszabbak lesznek, a magyarok számára is, úgyhogy már csak azt lenne jó tudni: meddig tart nekik a vb?

A csoport: Franciaország, Németország, Spanyolország, Tunézia, Egyiptom, Bahrein.

 

 

B csoport. A magyar válogatott programja. Január 14., péntek: Izland (17). Január 15., szombat: Norvégia (16.30). Január 17., hétfő: Brazília (17). Január 18., kedd: Japán (17). Január 20., csütörtök: Ausztria (21.30).

C csoport: Horvátország, Romá-nia, Dánia, Szerbia, Ausztrália, Algéria.

D csoport: Svédország, Lengyelország, Szlovákia, Dél-Korea, Argentína, Chile.

 

 

A középdöntő mérkőzéseit január 22. és 25. között, az elődöntőt, illetve az 5., valamint a7. helyért vívandó találkozót január 28-án, a bronzmérkőzést és a döntőt január 30-án rendezik.

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.