Előzött a Debrecen és a Haladás

NB1, tizenegyedik forduló: a Debrecen a Kaposvár vendégeként nyert, és ezzel átvette a vezetést a tabellán. A Haladás a Honvéd ellen diadalmaskodott, míg az MTK épphogy legyőzte a Siófokot. A Kecskemét a REAC, a Nyíregyháza a Paks otthonából hozta el a három pontot. Győzelemmel mutatkozott be Csank János a ZTE kispadján.

Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás 0-1 (0-0)

Bozsik-stadion, 1500 néző, V: Berger

gólszerző: Sipos (63.)

sárga lap: Genito (44.)

Honvéd: Rabóczki - Vincze Z., Smiljanic, Benjamin, Debreceni - Stojakovic (Dobos, 60.), Maróti (Abass, 77.), Genito, Diego (Moreira, 65.) - Hercegfalvi, Abraham

Haladás: Rózsa - Csontos, Guzmic, Balassa, Tóth P. - Vörös, Molnár B., Kovács Zs., Sipos N. (Thiago, 84.) - Oross (Schimmer, 85.), Simon A. (Andorka, 64.)

Az első félidő nem hozott komolyabb izgalmakat, inkább a hazaiak irányítottak, a nézők szórakoztatásáról egy kutya gondoskodott, amely beszaladt a pályára és a biztonsági erőknek csak hosszas kergetőzés után sikerült "kivezetniük". A folytatásban is a Honvéd volt kezdeményezőbb, ám a Haladás szerzett vezetést Sipos ritkán láthatóan nagy góljával. A hajrában a kispestiek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de nem találtak a kapuba, így a szombathelyiek mindhárom pontot elvitték a Bozsik Stadionból.

Gabona Trans-Kaposvár - DVSC-TEVA 0-1 (0-1)

Kaposvár, 3000 néző, V: Vad II I.

gólszerzők: Rudolf (30.)

sárga lap: Grúz (22.), Bozovic (45.), illetve Kiss Z. (59.), Dombi (82.)

Kaposvár: Kovács Z. - Grúz, Petrók, Zahorecz - Kovácsevics, Obric, Pest K. (Farkas Z., a szünetben), Gujic, Bogdán (Graszl K., 83.) - Bozovic, Nikolic (Jovánczai, 72.)

DVSC: Poleksic - Bernáth, Komlósi, Takács, Leandro - Demjén (Dombi, 61.), Kiss Z., Varga J., Szakály P. (Czvitkovic, 73.) - Oláh, Rudolf (Sándor T., 80.)

Az első félidőben többet birtokolta a labdát a Debrecen és a 30. percben a vezetést is megszerezte. A kaposváriak sok hibával futballoztak és igazán nagy helyzetet sem tudtak kialakítani. A második félidő első 15 percében a hazaiak játszottak fölényben, de a legnagyobb helyzeteket is kihagyták. A folytatásban kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, újabb gól már nem született. Nem szakadt meg a Kaposvár sorozata: utoljára 1987-ben tudta megverni a Debrecent.

REAC - Kecskeméti TE-ERECO 0-1 (0-0)

Budai II László Stadion, 400 néző, V: Bognár

gólszerzők: Hegedűs Á. (64.)

sárga lap: Kapcsos (21.), Lisztes (79.), illetve Farkas I. (11.), Alempijevic (30.)

REAC: Esterházy - Sallai (Rása, a szünetben), Cseri, Kapcsos, Kovács B. - Jeremiás (Dancs, a szünetben), Pomper (Lisztes, 74.), Erős, Kőhalmi - Torma, Nyerges

Kecskemét: Mitrovic - Farkas I., Némedi, Gyagya, Schindler - Alempijevic, Savic (Hegedűs, 58., Balázs J., 88.), Cukic, Csordás (Francis, 76.) - Yannick, Montvai

Eseménytelen első félidőben a REAC állt közelebb a gólszerzéshez, azonban Torma lövése elkerülte a kaput. A második játékrészben feljavult a csapatok támadójátéka, a csereként beállt Hegedűs juttatta előnyhöz a Kecskemétet, a REAC-nak büntetőből sem sikerült a kapuba találnia.

Paksi FC-Nyíregyháza Spartacus 1-2 (1-1)

Paks, 2000 néző, V: Solymosi

gólszerzők: Kriston (35.), illetve Bárányos (23., 91.)

kiállítva: Éger (89.), illetve Odrobéna (90.)

sárga lap: Pandur (45.), Tamási (90.), illetve Shevel (46.), Perényi (56.), Zabos (89.),

Paks: Kovács - Kriston, Éger, Pandur, Hanák - Heffler (Márkus, 83.), Böde, Sipeki (Tamási, 67.), Csehi (Báló, 67.) - Kiss T., Tököli

Nyíregyháza: Lazareanu (Ilyés D., 85.) - Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci - Miskolczi, Zabos, Ramos - Bárányos - Apostu (Odrobéna, 86.), Shevel (Dosso, 75.)

Az első félidőben a Paks játszott fölényben, a vendégek egyetlen akciójukat góllal fejezték be, de Kriston még a szünet előtt egyenlíteni tudott. A fordulást követően kezdetben unalmas mezőnyjáték folyt a pályán, a találkozó a hajrában pörgött fel, amikoris a játékvezető két piros lapot is felmutatott. Az már csak hab volt a tortán, hogy az addig gyengén futballozó vendégek az utolsó percben a három pontot érő gólt is belőtték.

ZTE FC-FC Fehérvár 2-0 (1-0)

Zalaegerszeg, 3162 néző, V: Sulyok

gólszerzők: Balázs (21.), Waltner (90. - 11-esből)

kiállítva: Vujovic (61.)

sárga lap: Hajdú (27.), Botis (32.), illetve Horváth G. (27.), Vujovic (42., 61.), Sitku (89.)

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Botis, Szamosi - Tóth Z. (Trnvac, 66.), Máté, Davidov (Petneházi, 61.), Hajdú - Pekic (Balázs, 13.), Waltner

Fehérvár: Sebők - Andic, Horváth G., Koller, Mohl - Simek (Kulcsár, 71.), Sifter (Nagy D., 74.), Polonkai (Pavlicic, a szünetben), Farkas - Vujovic, Sitku

Váratlanul szerzett vezetést a ZTE. A folytatásban több lehetősége volt a hazai csapatnak. A második 45 percben a vendégcsapat kezdett lendületesen, de a kiállítást követően a ZTE átvette az irányítást. A hajrában a fehérváriak játszottak veszélyesebben, de a vendéglátók a 90. percben tizenegyesből bebiztosították győzelmüket.

MTK Budapest-BFC Siófok 2-1 (0-0)

Hidegkuti-stadion, 500 néző, V: Kassai

gólszerzők: Hrepka (87.), Lencse (91.), illetve Ndjodo (64.)

kiállítva: Sütő (53.)

sárga lap: Sütő (30., 53.), Tusori (92.)

MTK: Végh - Rodenbücher, Lambulic, Pintér, Melczer - Nagy G. (Lencse, 66.), Szabó Á., Zsidai, Kecskés - Urbán (Gosztonyi, a szünetben), Hrepka

Siófok: Milinte - Mogyorósi, Hegedűs, Sütő, Bojtor - Koós (Horváth G., a szünetben), Tusori, Nagy L., Kanta Sz. (Lipcsei, 81.) - Magasföldi (Fülöp, 86.), Ndjodo

A házigazdák óriási mezőnyfölényben játszottak, rengeteg helyzetet kialakítottak, de ezek többségét kihagyták. A vendégek Ndjodo révén a második félidő közepén szereztek vezetést. Az MTK nagy hajrát nyitott, beszorította ellenfelét és végül a 87. percben egyenlített,  majd a 91.-ben a győztes gólt is megszerezte.

NB II: ismét botlott a Ferencváros, de a Bőcs is

A Keleti csoportban listavezető Bőcs, valamint a második helyen álló Ferencváros is csak döntetlent ért el a labdarúgó NB II 11. fordulójában: Vecsés-Bőcs 1-1 (0-1), illetve Kazincbarcika-Ferencváros 1-1 (0-1).