BL: döntős az Inter, kiesett a Barcelona

Fölöttébb támadó szellemben kezdte a Barcelona az Internazionale elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóját.

A hazai pályán játszó katalán együttes „letáborozott" az olasz garnitúra térfelén a találkozó első szakaszában, ám ziccerig nem jutott. José Mourinho együttese foggal-körömmel védekezett; jellemző, hogy Ibrahimovic alig tíz perc után mezcserére kényszerült, miután a dresszét mintegy letépték róla az olasz játékosok a büntetőterületen belül. (De Bleeckere játékvezető nem látott szabálytalanságot az esetnél.) Nem úgy Thiago Motta ütésénél: az Inter játékosa mehetett is zuhanyozni, és még egy óra hátra volt a meccsből...

A támadásban addig sem jeleskedő, emberhátrányba került együttes teljes visszavonulót fújt, de a Barcelona nem tudott mit kezdeni a betömörülő védelemmel. Igaz, Julio Cesarnak Messi lövésénél elképesztő bravúrt kellett bemutatnia, hogy érintetlen maradjon a hálója. A felek gólnélküli döntetlennel vonultak pihenőre.

A második félidőben folytatódott a „félpályás" meccs, amennyiben az Inter szinte át sem lépte a felezővonalat. Hiába igyekezett cserékkel frissíteni együttesét Guardiola tréner, a Barcelona támadójátéka hatástalan maradt. Egészen az utolsó tíz percig...

Bár Krkic óriási helyzetben rontott, Pique - Xavi remek átadása után - már nem hibázott (1-0). Ám a katalánoknak több gólra már nem tellett, így az Internazionale 3-2-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája fináléjába.