Barka és mutatós csokor

Kiválóan szerepelt a kajak-kenu válogatott kedden Bakuban, az első ízben kiírt Európa Játékokon.

Kozák Danuta az 500 m-es egyesben arany-, a 200-asban bronzérmet nyert; győzött a K–1 200-as versenyben Dudás Miklós, valamint a K–4 1000-es viadalon a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel kvartett. (Pauman az 5000-es egyéni vetélkedőn az ötödik helyet szerezte meg.)

Elöl a „bakui” Kozák (6)
Sergey Dolzhenko / MTI/EPA

Ezüst ezúttal nem jutott honfitársainknak, bronzot viszont a Kárász Anna, Vad Ninetta (K–2 500) és a Totka Sándor, Molnár Péter páros (K–2 200), valamint az 5000 m-es távon Csay Renáta is kiérdemelt. A Kárász, Vad kettős a 200-as számban lemaradt a dobogóról: a negyedik helyen ért célba.

A sikeres nap negyedik magyar aranyát a birkózó Barka Emese nyerte. Az 58 kilós versenyző az elődöntőben a vendéglátó azeriek reménységét, Irina Netrebát múlta felül (5:2), míg a döntőben az ukrán Tatjana Lavrencsukot győzte le (3:2).

Ezzel Magyarország – hét arannyal, egy ezüsttel és öt bronzzal – az éremtábla harmadik helyén áll.