Bajnokok Ligája: Róma bukása

Az Arsenal majdnem meglepetést okozott, az első félidőben jó védekezésével, a második félidő végén pedig Bendtner helyzetével – csak közben a Barcelona bemutatta "űrfutballját", s Van Persie-t is kiállították... A Sahtyor "szimplán" történelmi tettet hajtott végre, miután 6-2-vel verte ki az AS Romát.

Ezt talán még maga a szerző sem értette: Busquets a saját kapujába bólint...

Negyvenöt percig prímán védekezett az Arsenal Barcelonában, ám Fabregas könnyelmű labdavesztését rögvest megbüntették a hazaiak: Iniesta szöktette Messit, aki finom mozdulattal becsapta a megsérült Szczesnyt felváltó Almunia kapust, és lőtt... S bár az Arsenal helyzet nélkül is talált - egy „kósza" szögletet Busquets a saját kapujába fejelt -, a Barca akkora nyomás alá helyezte riválisát, amelyet tizenegy emberrel is nehéz lett volna kibírni. Pláne tízzel, miután az indulatos Van Persie-t - második sárgát érő labdaelrúgás miatt - kiállította a bíró...

A Barcelona hamar „reagált": előbb egy Iniesta, David Villa, Xavi-kombináció végén utóbbi „meccsnullra" hozta a párharcot, majd a Pedro buktatásáért megítélt büntetőt Messi értékesítette (3-1). A továbblépést „legföljebb" egy Bendtner-ziccer veszélyeztette a végjátékban; na de, ha az bemegy...

Donyeck ünnepel: a Sahtyor a duplázó Willian és Eduardo alakításával 3-0-ra verte a Borriello révén 11-est rontó, Mexes piros lapja miatt a 41. perctől hátrányban lévő AS Romát, így a „bányászcsapat" 6-2-es összesítéssel, klubtörténelmet írva jutott a BL-ben a nyolc közé.