Rémes otthon

Különleges érdeklődés előzte meg a Bayern München londoni vendégjátékát: a németek tavaly a BL ugyanezen szakaszában akadtak össze az Arsenallal, s akkor idegenben szerzett több góljuknak köszönhetően ők jutottak tovább.

Most az angolok már a 8. percben előnybe kerülhettek volna, ám hiába akadt el Özil Boatengben, s ítélt büntetőt Rizzoli bíró, a „sértett” tizenegyesét honfitársa, Neuer kiütötte.

A 37. percben újra a vendégek örülhettek, mert miután a kiugró Robben átesett Szczesny lábán, a játékvezető ismét a tizenegyes pontra mutatott, ráadásul kiállította az Arsenal lengyel kapusát. Ám a bajorok boldogsága nem sokáig tartott, Alaba ugyanis a jobb kapufát találta el a labdával...

Ezzel együtt a Bayern lépéselőnybe került a játékot tíz emberrel folytató hazaiak ellen, s a létszámfórnak az 54. percben meg is lett az eredménye: Kroos pazar mozdulattal bombázott a hálóba. Ráadásul a nyomasztó fölényt kialakító Bayern két perccel a vége előtt – Müller közeli fejesével – megduplázta a különbséget (0-2), s rendkívül kedvező helyzetbe hozta magát a visszavágó előtt.

Miként a nap másik mérkőzésén az Atletico Madrid is, amely Diego Costa 83. percben szerzett góljával a San Siróban múlta felül a Milan együttesét.