Női kézilabda-vb: Páratlan páros

Laposra verték a szerbek a lengyeleket a női kézilabda-világbajnokság belgrádi elődöntőjében.

A vendéglátók a Kombank Aréna telt házas közönsége előtt kétséget sem hagytak afelől, hogy ezen az estén ki a jobb, s a franciákat bombameglepetésre fölülmúló riválisnak egyetlen percig sem volt esélye az egyoldalú mérkőzésen. Szasa Boskovics – már tizenegy góllal is vezető, a hajrában azonban kiengedő – együttese végül „csak” 24:18-ra intézte el a formán kívüli vetélytársat, ám a Szerbia önálló története során először vb-szereplő társulat így is magabiztosan lett a vasárnapi döntő résztvevője. A kapuban Tomasevics, a mezőnyben pedig Lekics remekelt a vendéglátók együtteséből, amely – ez sem akármilyen adalék – csoportmásodikként kezdte a tornát a brazilok mögött...

És most újra összefut a dél-amerikaiakkal, tekintve, hogy a Győrött légióskodó Amorim és társai a magyarok után a dánokon is túljutottak. Sőt: megint túljutottak, hiszen a vb első szakaszában egyszer már legyőzték öt góllal a skandinávokat, akik ezúttal is alárendelt szerepet játszottak. A tengerentúliak a félidőben már 14:10-re vezettek, s a térfélcsere után tovább növelték előnyüket. A végeredmény 27:21 lett, s ezzel a világversenyen soha még négy közé sem jutó Brazília úgy vívhat világbajnoki finálét holnap délután negyed hattól, hogy mind a nyolc eddigi mérkőzését megnyerte. Igaz, az egyiket csak kétszeri hosszabbítást követően, de azt inkább hagyjuk...

Elődöntő: Szerbia–Lengyelország 24:18, Brazília–Dánia 27:21.

Ognjenovic és a szerbek: tovább!