Pofon után pofozás

Tunézia magabiztosan kikapott Romániától a vb újvidéki csoportjának nyitó napi mérkőzésén, úgyhogy a magyar válogatott önbizalommal tele készülődhet második fellépésére. Persze nem csak a mai ellenfél szombati veresége miatt.

Pedig Hajdu János csapata nem kezdett valami acélosan a csehekkel szemben. Az első félidei kínlódás főként a gyatra védekezésnek volt betudható, minek nyomán a rivális húsz percen át vezetett. Igaz, elöl sikerült ellensúlyozni mindazt, ami hátul történt (illetve nem történt), így jelentősebb differencia nem alakult ki a két társaság között.

A fordulópontot alighanem az jelentette, hogy a 22. percben Poznarova Görbicz torkának ugrott, amiért a francia bírónők végleg leküldték a pályáról. Noha a félidő további részében a magyar irányító is pihenni kényszerült, az intermezzo a vétkes felet zavarta meg jobban, olyannyira, hogy a magyarok pillanatok alatt négy góllal megléptek, s a szünetben 18:16-os vezetésük virított a csarnok nagytábláján.

A világversenyek első mérkőzéseinek görcsétől a térfélcsere után végképp megszabadultak a lányok: a különbség egyre nőtt a két együttes között, a vége pedig 35:27 lett. Hajdu kapitány szorosabb mérkőzésre számított, de nem látszott különösebben elkeseredettnek, amiért senkinek sem kellett vizet facsarnia a karfából.

Ma délután háromnegyed háromtól (tv: Sport1, 14.30) a tornán tízgólos vereséggel bemutatkozó Tunézia a soros ellenfél. (Munkatársunktól)

A D csoport első fordulójának eredményei: Magyarország–Csehország 35:27, Németország–Ausztrália 36:15, Románia–Tunézia 27:17.