Münchené a City

Sokáig méltatlan ellenfele volt a Manchester City a Bayern Münchennek a labdarúgó Bajnokok Ligája második csoportfordulójában.

A házigazda angoloknak az első félidőben momentumuk sem akadt a Ribery bombagóljával a 7. percben vezetést szerző címvédő ellen, s a térfélcsere után aktívabbakká váltak ugyan, a németek növelték előnyüket: az 56. percben pompás ütemben kiugró Thomas Müller a labdát Hart kapus mellett mesterien elhúzva szerezte meg a másodikat. De a harmadikra sem kellett sokat várni: Robben szép cselsorozat után volt eredményes. Tíz perccel a lefújás előtt Negredo szépített, ezzel azonban aligha vigasztalta meg a hajrában – Boateng kiálítása nyomán – létszámfórban szereplő City csalódott szurkolóit (1-3).

KO-val ért véget három mérkőzés is: a Real Madrid 4-0-lal küldte haza az FC Köbenhavn együttesét, a PSG 3-0-ra „mosta le” a Benfi cát, az Olimpiakosz pedig – Mitroglu mesterhármasával – Belgiumban ütötte ki az Anderlechtet. A Juventusnak gólgazdag meccsen egy ponttal kellett beérnie a Galatasarayjal szemben (2-2).

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, MÁSODIK FORDULÓ

A csoport: Sahtyor Donyeck–Manchester United 1-1, Leverkusen–Real Sociedad 2-1. Az állás: 1. MU 4 pont (5-3), 2. Sahtyor 4 (3-1), 3. Leverkusen 3, 4. Real Sociedad 0.

B csoport: Juventus–Galatasaray 2-2, Real Madrid–FC Köbenhavn 4-0. Az állás: 1. Real Madrid 6, 2. Juventus 2, 3. Köbenhavn 1 (1-5), 4. Galatasaray 1 (3-8).

C csoport: PSG–Benfi ca 3-0, Anderlecht–Olimpiakosz 0-3. Az állás: 1. PSG 6, 2. Olimpiakosz 3 (4-4), 3. Benfi ca 3 (2-3), 4. Anderlecht 0 (0-5).

D csoport: CSZKA Moszkva–Viktoria Plzen 3-2, Manchester City–Bayern München 1-3. Az állás: 1. Bayern 6, 2. Manchester City 3 (4-3), 3. CSZKA 3 (3-5) 4. Plzen 0 (2-5).

E csoport: FC Basel–Schalke 0-1, Steaua Bukarest–Chelsea 0-4. Az állás: 1. Schalke 6, 2. Chelsea 3 (5-2), 3. FC Basel 3 (2-2), 4. Steaua Bukarest 0.

F csoport: Arsenal–Napoli 2-0, Dortmund–Marseille 3-0. Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Dortmund 3 (4-2), 3. Napoli 3 (2-3), 4. Marseille 0.

G csoport: Zenit Szentpétervár–Austria 0-0, Porto–Atletico Madrid 1-2. Az állás: 1. Atletico Madrid 6, 2. Porto 3, 3. Austria 1 (0-1), 4. Zenit Szentpétervár 1 (1-3).

H csoport: Celtic–Barcelona 0-1, Ajax–Milan 1-1. Az állás: 1. Barcelona 6, 2. Milan 4, 3. Ajax 1, 4. Celtic 0.

Thomas Müller és Hart kapus: ez volt a második