Egy skót kiállítás képei

Negyedóra alatt elrendezte az Arsenal–Napoli BL-mérkőzést kedden a vendéglátó londoni csapat: a 8. percben Özil, a 15.-ben Giroud szerzett gólt (2-0). Az F csoport másik találkozója is gondmentes hazai sikerrel zárult: Dortmund–Marseille 3-0 (gól: Lewandowski 2, Reus).

Még simábban nyert Bukarestben a Chelsea, amely Ramires duplájával, Lampard „beköszönésével” és Georgievszki öngóljával győzött 4-0-ra, a Schalke pedig Bázelből vitte el mindhárom pontot (0-1, gól: Draxler).

Glasgow-ban Lannoy francia játékvezető az 59. percben kiállította a Celticből a Neymart elbuktató, majd a földre eső brazil csatárba még bele is rúgó Brownt, és a Barcelona kihasználta a létszámfölényt: Neymar nagyszerűen szöktette Alexis Sanchezt, akinek pontos beívelését Fabregas a bal sarokba fejelte (0-1).

Gól nélküli döntetlennel ért véget a Zenit–Austria, 1-1-gyel az Ajax–Milan meccs (gól: Denswil, illetve Balotelli), míg az Atletico Madrid 2-1-re nyert Portóban (gól: Jackson Martinez, illetve Godin, Arda Turan).